На початку року мільярдні борги Греції негативно впливали на найбільші світові ринки. Економічну кризу також дуже важко переживали пересічні жителі цієї країни, які масово вийшли на вуличні протести. Але сьогодні безпорядки в Афінах вщухли, а уряд отримав фінансову підтримку Європи та світу. Тож лідери держав відчувають певне полегшення, говорить Крістін Лаґард.
«Як наслідок, ми спостерігаємо певне поліпшення економічного клімату у світі. Але, давайте не тішити себе ілюзіями. Ситуація все ще нестабільна», - попереджає Лаґард.
За її словами, сьогодні одним з найбільших ризиків для глобальної економіки є загроза загострення боргової кризи у таких великих європейських країнах, як Іспанія чи Італія. МВФ та Світовий Банк незабаром проведуть у Вашингтоні ряд зустрічей, і Лаґард просить світових лідерів не пасувати:
«Нинішні потреби можуть бути не такими великими, як ми передбачали, і це завдяки заходам, до яких раніше вдалися європейські інституції. Але давайте не забувати: ризики все ще великі, і зробити треба багато. Тож було б дуже безвідповідально проігнорувати даний факт».
Лаґард говорить, що МВФ потребує більше фінансових вливань від 187-ми країн, які є членами організації, для того, аби успішно боротися з економічними кризами у майбутньому. На її думку, бездіяльність, врешті може обійтися дорожче, ніж виділення МВФ більше грошей.
Інше за темою
Links
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1