Спеціальні потреби

Конгрес США запевнив Україну у своїй підтримці


Конгрес США запевнив Україну у своїй підтримці
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Конгрес США запевнив Україну у своїй підтримці

В рамках офіційного візиту міністра іноземних справ України Павла Клімкіна до Вашингтона він зустрівся з конгресменами – членами Групи підтримки України у Конгресі. Зустріч пройшла в понеділок ввечері в кабінеті конгресвуман Марсі Каптур, яка представляє штат Огайо, та є одним з найбільш активних лобістів інтересів України в американському Конгресі.

Під час зустрічі говорили про те, яким чином США можуть допомогти Україні протистояти російській агресії. Каптур, зі свого боку, порадила українцям проводити більш активну інформаційну кампанію. Адже навіть у США багато людей вірять, що в Україні йде Громадянська війна, Росія не при чому і сенсу будь-якої військової допомоги з боку США не бачать. Українська сторона пообіцяла надати усі можливі докази участі Росії у військовій кампанії проти України. Але на офіційному рівні в США існує солідарність щодо підтримки України.

«Ми тут відчуваємо солідарність від всіх, з ким ми зустрічалися, і з ким ще будемо зустрічатися», - поділився Павло Клімкін з «Голосом Америки» після зустрічі.

Він розповів, що під час зустрічі обговорювався новий законопроект, який полегшить надання військової допомоги США Україні.

«Один із законопроектів, який зараз підготовлений, полягає в тому, щоб надати Україні особливий статус - статус союзника Сполучених Штатів і дозволити допомагати Україні шляхом постачання в тому числі і військового обладнання, але також і іншої допомоги, яка нам дуже допоможе у розвитку нашого військового та безпекового секторів», - сказав він.

В інтерв’ю «Голосу Америки» Марсі Каптур додала деякі деталі:

«У Палаті представників ми запропонували резолюцію № 5190, яка уповноважує нашу країну надавати певні види військового обладнання Україні, якщо вона його запросить».

Ми сподівалися, що конфлікт можна врегулювати дипломатичним шляхом. Але я та кілька інших членів Конгресу занепокоєні тим, що Україна не озброєна достатньо для того, щоб відповісти на існуючий виклик.
Марсі Каптур, конгресвуман

За словами Каптур, прийняття законопроекту може забрати чимало часу. Але навіть само його представлення в Конгресі є чітким сигналом американському уряду з боку законодавчої гілки влади щодо необхідності військової допомоги Україні. Але чому США, настільки повільно та неохоче постачають навіть нелетальну військову допомогу? Ось що на це питання відповіла конгресвуман:

«Україна не є членом НАТО. США мають відносини з багатьма країнами, включно з Україною, але також із Росією, Польщею, Литвою та іншими. Ми б не хотіли створити ситуацію, в якій ми б виглядали занадто агресивно, підтримуючи демократичні прагнення українського народу. Ми сподівалися, що конфлікт можна врегулювати дипломатичним шляхом.

Але я та кілька інших членів Конгресу занепокоєні тим, що Україна не озброєна достатньо для того, щоб відповісти на існуючий виклик.

Отже ми відкриваємо можливість додаткової допомоги, яка насправді може прийти з будь-якої точки світу, але ми в цьому братимемо участь, ми можемо допомогти третій стороні підтримати український уряд».

Каптур вірить, що росіяни схаменуться та зрозуміють, яку шкоду їхній країні завдає агресивна політика Путіна:

«Росія – велика країна, з величезними ресурсами. Низька народжуваність та значна еміграція демонструє, що люди там жити не хочуть. Життя там занадто важке. Мене засмучує те, що відбувається з російським народом. Можливо, в середині країни це сприймається позитивно, але коли люди побачать, що ресурси витрачаються на військові цілі замість покращення життя людей, це ставлення зміниться. Так завжди буває. Путіну треба зайнятися внутрішніми проблемами», - вважає вона.

Каптур вірить, що Україна, з високоосвіченим населенням, багатими природними ресурсами та вдалим географічним розташуванням, стане однією з провідних європейських націй. Вона сподівається, що їй вдасться це побачити ще за свого життя.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG