Спеціальні потреби

На яких лініях Україні йти на переговори з Росією за словами Кіссінджера, Сороса, Зеленського?


Український танк біля міста Покровськ в Донецькій області. 25 травня 2022 р.
Український танк біля міста Покровськ в Донецькій області. 25 травня 2022 р.

Коментарі найстаріших діячів міжнародної політики й бізнесу: 99-річного Генрі Кіссінджера й 92 річного Джорджа Сороса про війну Росії в Україні привабили значну увагу й підштовхнули нові дискусії про межі компромісів з авторитарними правителями й недемократичними режимами.

Їхні думки пролунали в дискусіях на зібраннях Всесвітнього економічного форуму у Давосі в Швейцарії.

Треба, щоб переговори почалися впродовж наступних двох місяців...
Генрі Кіссінджер

Генрі Кіссінджер, який відігравав ключову роль у закордонній політиці США у 1970-х роках, висловив думку, що внаслідок російської війни в Україні міжнародній спільноті необхідно буде шукати домовленості з Росією.

За його словами «результати будь-якої війни і мирних домовленостей визначать, чи воюючі сторони залишатимуться постійними ворогами, і чи можливо їх буде вмістити в міжнародну мережу».

«На мій погляд треба, щоб просування до переговорів і переговори про мир почалися впродовж наступних двох місяців, щоб можна було визначити результат війни. Але до того, як це може створити потрясіння й напруженості, які буде важче подолати. Особливо у справі подальших відносин Росії, Грузії і України стосовно Європи», - сказав Кіссінджер, промовляючи з допомогою відеозв’язку.

Кіссінджер додав: «В ідеалі лінії поділу мали б повернутися до status quo ante (лат. стану, що існував раніше)».

Він також висловив застереження стосовно перетворення війни на захист України «у війну проти самої Росії».

Ті слова колишнього американського держсекретаря багато коментаторів потрактували як заклик до українських територіальних поступок на користь Росії.

Тим часом фінансист - мільярдер Джордж Сорос у виступі перед зібранням у Давосі також висловив стурбованість розростанням російської війни в Україні в більший міжнародний конфлікт.

«Вторгнення може бути початком Третьої Світової війни, і наша цивілізація може це не пережити», - сказав Сорос.

Але на відміну від Генрі Кіссінджера, Джордж Сорос, як виглядає, наголошував не на компромісі з Кремлем, а на необхідності перемоги.

«Найкращим і, можливо, єдиним способом зберегти нашу цивілізацію є якомога швидше завдати поразки Путіну», - наголосив Сорос, який вважає російську війну проти України частиною ширшої боротьби між тим, що він називає «відкритими» західними суспільствами і «закритими» суспільствами на зразок Росії і Китаю.

Ми боремося за себе, щоб ми дійшли як мінімум до 24 лютого. А потім ми ще раз пропонуємо сідати за стіл перемовин.
Володимир Зеленський

Сорос припустив, що Путін ймовірно незабаром буде вимушений вести мову про припинення вогню в Україні, але наголосив, що російському правителю «не можна вірити».

«Перемога - це повернення наших територій»

Радник українського президента Михайло Подоляк, відгукуючись зокрема на дискусії у Давосі, назвав пропозиції поступок Росії «порадами давоських панікерів».

«Майбутнє Європи сьогодні формується не в Брюсселі чи Давосі, а в окопах під Сєвєродонецьком і Бахмутом. Тривалість цієї війни залежить від швидкості запровадження енергетичних санкцій та обсягів постачання зброї», - написав він у Twitter.

А президент Володимир Зеленський в інтерв’ю японській телерадіомовній корпорації NHK, опублікованому 25 травня, припустив, що Україна може бути готовою сісти за переговори з Росією у разі відтіснення російських військ до позицій, що були перед початком вторгнення 24 лютого.

«Для кожного українця перемога має лише одне розуміння. Перемога - це повернення наших територій. Ми вважаємо і Крим і Донбас нашими територіями. Я б дуже хотів, щоб ті території, які ми зараз повертаємо військовим шляхом, ми робимо абсолютно правильно, ми боремося за себе, щоб ми дійшли як мінімум до 24 лютого. А потім ми ще раз пропонуємо сідати за стіл перемовин і домовлятися про мир, про припинення війни і про повернення наших територій», - сказав президент Зеленський.

У зверненні до українців 24 травня Зеленський сказав, що російським «окупантам доведеться піти і з Криму також. Як і з Херсона, Мелітополя, Енергодара, Маріуполя та всіх інших міст і громад, де вони поки що зображають господарів. Господарями вони там точно не будуть».

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG