Спеціальні потреби

Спікер Джонсон покладатиметься на демократів для ухвалення допомоги Україні: The Hill


Спікер Палати представників Майк Джонсон розмовляє з журналістами у Вашингтоні, 17 квітня 2024 р. (Фото: AP Photo/J. Scott Applewhite)
Спікер Палати представників Майк Джонсон розмовляє з журналістами у Вашингтоні, 17 квітня 2024 р. (Фото: AP Photo/J. Scott Applewhite)

Спікеру Палати представників Конгресу США республіканцю Майку Джонсону доведеться значною мірою покладатися на підтримку демократів не лише для того, щоб ухвалити запропоновані ним окремі законопроєкти про допомогу Україні та Ізраїлю, але й навіть, щоб винести їх на голосування у Палаті.

Про це пише у своєму аналізі 18 квітня видання, яке спеціалізується на політичних подіях у Вашингтоні, The Hill.

Негативна реакція означає, що успіх [цього] законодавства залежить від голосів демократів — не лише що стосується остаточних законопроєктів, коли вони потраплять в зал, але й [що стосується] процедурних резолюцій, які їх туди приведуть
The Hill

Такий підхід визнає реалії та підкреслює нюанси врядування у сьогоденному політично розділеному Вашингтоні, де республіканці утримують контроль у кілька голосів у Палаті представників, натомість демократи мають більшість у Сенаті та контролюють Білий дім, а всередині головних партій не вщухають суперечки між ідеологічно відмінними крилами та групами.

Видання зазначає, що відмовившись ставити на голосування лютневий законопроєкт Сенату про допомогу Україні та Ізраїлю, якому надавали перевагу демократи, Джонсон намагався заспокоїти своїх республіканських колег та забезпечити більш консервативний підхід до ухвалення допомоги іншим країнам.

Втім, його альтернативний підхід щодо розмежування допомоги різним країнам в окремі пакети лише розлютив крайньоправе крило Республіканської партії, підкресливши його слабкий контроль над фракцією та потенційно поставивши під загрозу його подальше перебування на посаді спікера, адже вже двоє крайньоправих представників Палати оголосили про готовність винести на голосування петицію про усунення Джонсона з посади.

“Негативна реакція означає, що успіх [цього] законодавства залежить від голосів демократів — не лише що стосується остаточних законопроєктів, коли вони потраплять в зал, але й [що стосується] процедурних резолюцій, які їх туди приведуть”, – підсумовує видання.

Я міг би прийняти егоїстичне рішення і зробити щось інше, але я роблю те, що вважаю правильним. Я вважаю, що надання летальної допомоги Україні зараз є критично важливим
Майк Джонсон

Адже для винесення законопроєктів на голосування в Палаті представників, Регламентний комітет повинен буде спочатку ухвалити процедурну резолюцію щодо цього. Тим часом вже троє найбільш консервативних членів комітету – республіканці Ральф Норман, Томас Мессі та Чіп Рой — оголосили, що виступатимуть проти резолюції надіслати законопроєкти Джонсона на голосування в Палаті.

“Я просто принципово і категорично не згоден з тим, де опинився спікер”, – заявив у середу, 17 квітня, Рой, якого цитує The Hill, додаючи, що дана динаміка є досить незвичайною для Регламентного комітету, адже зазвичай саме партія меншості виступає проти процедурних резолюцій з винесення законопроєктів на голосування, а не навпаки.

Втім Джонсон вже заручився підтримкою ймовірного республіканського кандидата на пост президента Дональда Трампа, який минулого тижня заявив, що спікер “робить дуже гарну роботу”.

На додаток, попри те, що лідери демократів в Конгресі поки що публічно не оголошували про свою підтримку Джонсона та його законопроєктів, президент Джо Байден вже висловився схвально про них, а кілька ключових демократів дали зрозуміти, що готові їх підтримати.

“Ми не можемо піти зі світової арени? прикриваючись тим, що ставимо “Америка на першому місці”. Ми ставимо Америку на перше місце, демонструючи силу американського лідерства”, - заявила конгресвумен-демократка Роза Делауро, цитує The Hill.

Своєю чергою лідер демократів у Палаті представників Гакім Джефріс зазначив: “Це момент Черчилля проти Чемберлена. Ми можемо або протистояти російській агресії на захист демократії, або ми можемо дозволити пропутінським, крайнім республіканцям MAGA [прихильникам Дональда Трампа] замирити його”.

Сам Джонсон зазначив: “Моя філософія полягає в тому, що ви робите правильні речі й дозволяєте фішкам впасти там, де вони впадуть. Якби я діяв зі страху через петицію про звільнення, я б ніколи не зміг виконувати свою роботу”.

“Я міг би прийняти егоїстичне рішення і зробити щось інше, але я роблю те, що вважаю правильним. Я вважаю, що надання летальної допомоги Україні зараз є критично важливим”, - додав він.

Водночас в іншому аналізі видання The Hill ставить питання – чи після багатомісячного зволікання з ухваленням пакетів допомоги, під час якого Україна та Ізраїль покладалися на власні ресурси для ведення воєн, загальна сума у 95 мільярдів доларів, закладена у пакеті Джонсона, буде достатньою для потреб цих країн та інших пріоритетів національної оборони.

На додаток, рішення Джонсона розділити сенатський пакет на 4 окремі законопроєкти може суттєво сповільнити процес ухвалення й доставлення допомоги.

Видання цитує конгресмена-демократа Адама Сміта, високопоставленого члена Комітету Палати представників у справах збройних сил, який сказав, що це може затримати постачання зброї Україні на два місяці та ймовірно означатиме “повільне кип’ятіння України до смерті”.

Аналітикиня американського Інституту вивчення війни Катерина Степаненко, на яку посилається видання, зазначила: “Будь-які російські здобутки в Україні без послідовної військової допомоги можуть бути незворотними”.

Водночас за її словами, Інститут досі прогнозує, що Україна може досягти перемоги у вигляді звільнення всіх окупованих територій.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG