Спеціальні потреби

Мусульманським світом прокотилася хвиля протестів проти США


У світі - хвиля протестів мусульман проти США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00
Direct link

У світі - хвиля протестів мусульман проти США

Обурення демонстрантів викликав знятий у США аматорський фільм, який начебто принижує мусульман та їхнього пророка.

У четвер держсекретар США розкритикували напади на американські посольства у Лівії, Ємені та Єгипті і підкреслила, що США не мають причетності до цього фільму. Тим часом, після вбивства чотирьох працівників консульства у Бенгазі, США підводять до берегів Лівії два військові кораблі.

Після трагічних подій у Лівії, напади на посольства США спалахнули й в інших країнах Близького Сходу. Сотні демонстрантів проламали огорожу та проникли на територію американського посольства у Ємені.

У четвер державний секретар США Гілларі Клінтон закликала уряди цих країн до врегулювання ситуації:
Як американці, ми всі вдячні за їхню службу, і я хочу запевнити вас, що ми притягнемо винних у їхньому вбивстві до відповідальності.
Барак Обама, президент США

«Ми пильно спостерігаємо за подіями, які відбуваються у Ємені та регіоні, і сподіваємося, що буде вжито відповідних заходів, аби уникнути насилля та загострення конфліктів».

Біля посольства США у Каїрі поліція розганяє натовп гумовими кулями та сльозогінним газом. У Єгипті третій день поспіль на вулиці виходять протестувальники, обурені знятим у США антимусульманським фільмом.

Втім, держсекретар зазначила, що Сполучені Штати не
причетні до створення фільму і не повинні нести відповідальності за його наслідки:

«Щодо відео, яке циркулює в Інтернеті і, яке викликало ці протести у багатьох країнах, дозвольте мені чітко сказати, що Сполучені Штати не мають до цього відео жодної причетності. Ми абсолютно заперечуємо його зміст і месседж. Релігійна толерантність Америки бере початок від створення нашої країни. Як ви знаєте, США стали домівкою для людей різного віросповідання».

Демонстрації у підтримку США пройшли на вулицях Бенгазі, де у вівторок було вбито американського посла Кристофера Стівенса та трьох його колег. Втім, ситуація у Лівії загострюється. У четвер працівники американського консульства мали покинути країну в обов’язковому порядку. Відповідальність за напад взяло на себе пов’язане з аль-Кайдою терористичне угруповання. У Білому домі переконані, що атаку було сплановано до річниці терактів 11-го вересня.

Віддаючи шану вбитим у Лівії дипломатичним представникам США, президент Обама заявив:

«Як американці, ми всі вдячні за їхню службу, і я хочу запевнити вас, що ми притягнемо винних у їхньому вбивстві до відповідальності».

Речник Міністерства закордонних справ Південної Кореї Чао Таі Йонг:

«Південна Корея строго осуджує будь-яку форму насилля проти дипломатів і закликає лівійський уряд вжити всіх заходів, аби захистити дипломатичні місії у цій країні».

Міністр закордонних справ Австралії Боб Кер зазначив, що напади на американські посольства ставлять під загрозу людей, які прокладають мости порозуміння між країнами:

«Дипломати намагаються розв’язати непорозуміння між країнами і працюють, аби запобігти війнам та конфліктам. Тому вбивство послів під час їхньої роботи викликає особливу трагічність.

У Білому домі заявляють, що розвиток останніх подій на Близькому Сході може змінити політику США у регіоні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

XS
SM
MD
LG