Спеціальні потреби

Лише всеохопні санкції здатні притягнути Росію за стіл переговорів. Інакше війна в Україні триватиме - Карпентер


Заяв не достатньо для ефективної відповіді на російську агресію в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

Заяв не достатньо для ефективної відповіді на російську агресію в Україні. Відео

Якщо не запровадити блокуючий пакет санкцій проти Росії через її агресію в Україні, війна може тривати необмежену кількість часу, переконаний Майкл Карпентер, директор Центру дипломатії Байдена США.

Своєю оцінкою ситуації, баченням наступних кроків та коментарями стосовно офіційної позиції США колишній високопосадовець Пентагону поділився в інтерв'ю журналістці Української служби "Голосу Америки" Бедратенко Оксани.

Захід має вжити три кроки у відповідь на ескалацію агресії Росії у Чорному морі, що відбулась цими вихідними, переконаний Карпентер.

  • НАТО має розглянути можливість наростити свою присутність в Чорному морі.

"Я рішуче закликаю до розміщення сил НАТО на постійній основі, можливо в порту Констанци в Румунії, де були б представлені причорноморські країни НАТО. А також, щоб кораблі інших країн-членів НАТО розміщувались в цьому порту на ротаційній основі".

  • США та НАТО мають допомогти Україні в обороні Азовського моря.

"Наземні портикорабельні ракети, радари, устаткування зі збору розвідданих та спостереження, - це щонайменше допоможе Україні мати кращу картину оборони прибережних вод", - наголошує експерт.

  • Необхідно посилити режим санкцій. Карпентер виступив за запровадження всеохоплюючих санкцій проти Росії через війну в Україні.

Потрібно запровадити повні блокуючі санкції, подібно до тих, які ми застосували колись проти Ірану ... , щоб справді притягнути Росію до столу переговорів задля вирішення конфлікту, бо без важеля, цей конфлікт триватиме необмежений час
Майкл Карпентер про агресію Росії в Україні

"Можливо не обов'язково у відповідь не цей конкретний інцидент, однак, мають бути більш всеохопні санкції проти Росії через її війну в Україні, яка вже триває чотири з половиною роки. І це мають бути не просто обмеження на запозичення та фінансування, які є дуже слабкими, але потрібно запровадити повні блокуючі санкції, подібно до тих, які ми застосували колись проти Ірану і застосовуємо знову тепер для того, щоб справді притягнути Росію до столу переговорів задля вирішення конфлікту, бо без важеля, цей конфлікт триватиме необмежений час".

На думку Карпентера, єдине, що справді може змінити думку політиків – це потужні економічні санкції.

"Частково проблема в тому, що США запровадили санкції проти Росії з восьми чи дев'яти причин – напад з застосуванням хімічної зброї, підтримка режиму Асада, підтримка ракетної програми Північної Кореї, Україна, втручання до виборів, порушення кібербезпеки – все це має бути спрощено", - наголосив аналітик.

Карпентер переконаний, що санкційний пакет США потрібно робити більш сконцентрованим і потужним

"Як на мене, санкції потрібно запровадити проти Росії лише з двох причин – агресія проти України і втручання до нашої демократії в США, - пропонує експерт. - І вони мають бути більш потужними ніж тепер. Добре, коли санкції запроваджуються проти урядовців, олігархів, корумпованих бізнесменів в рамках закону Магнітського, адже такі особи і так не повинні їздити до США. Однак, ці санкції не змінюють погляди політиків.

"Що потрібно зробити, це запровадити серйозні економічні санкції, адже це єдине що справді змінює погляди політиків. Сполучені Штати вже бачили таке багато разів раніше. Чому ми не застосовуємо це стосовно Росії? Я не знаю", - додав він.

Не знаю, що Помпео мав на увазі, але це жалюгідно
Майкл Карпентер про офіційну реакцію держсекретаря США на інцидент в Чорному морі

Карпентер, який часто критикує адміністрацію Трампа, поділився розчаруванням від офіційної реакції на інцидент.

"Чесно кажучи, мене трохи розчаровують заяви США, або радше, те, що не було заяви від президента Трампа, який зробив дуже короткий коментар, а також заява від Секретаря Помпео, який закликав обидві сторони до деескалації, що, я навіть не можу усвідомити, адже є лише одна сторона, яка проводила постріли по кораблях іншої сторони і таранила їх. Тому, не знаю, що Помпео мав на увазі, але це жалюгідно", - наголосив він.

Якщо б я консультував цей Білий дім, а я це не роблю, я б порадив президентові Трампу не йти на зустріч з президентом Путіним
Майкл Карпентер

Карпентер закликав Трампа скасувати можливу зустріч з президентом Росії Путіним, яка може відбутись під час засідання "Великої двадцятки" в Аргентині цього тижня.

"Якщо б я консультував цей Білий дім, а я це не роблю, я б порадив президентові Трампу не йти на зустріч з президентом Путіним. Чесно кажучи, він мав би її скасувати. Однак, якщо він буде зустрічатись з президентом Путіним, він однозначно має обговорити питання України і сказати, що будуть наслідки, і вказати якими вони будуть, щоб президент Путін зрозумів, що такі дії є витратними", - наголосив експерт.

Карпентер, однак, скептично оцінює готовність президента США публічно критикувати дії Путіна.

"Я боюсь, що президент Трамп не має жодного наміру таке робити, як ми бачили з його попередніх зустрічей з президентом Путіним. Президент Трамп "пнеться зі шкіри" на догоду президентові Путіну і не буде вживати критичних кроків, або публічно критикувати його дії, включаючи дії з втручання до нашої демократичної системи США, тому чому ж ми маємо очікувати, що він змінить тональність у цей раз, мені невідомо, але я не очікую, що це станеться", - наголосив експерт.

Дивіться також: Речниця Державного департаменту США - про екскалацію на Азові

Речниця Державного департаменту США - про екскалацію на Азові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG