Спеціальні потреби

Україна готова розглянути розміщення іноземних військ до вступу в НАТО – Зеленський


Президент України Володимир Зеленський і лідер німецької опозиції Фрідріх Мерц з партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) зустрічаються в Києві, Україна, 9 грудня 2024 року. Фото REUTERS
Президент України Володимир Зеленський і лідер німецької опозиції Фрідріх Мерц з партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) зустрічаються в Києві, Україна, 9 грудня 2024 року. Фото REUTERS

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий подумати над ідеєю розміщення іноземних військ в Україні як гарантію безпеки поки Київ не стане членом НАТО. Про це він заявив журналістам у понеділок 9 грудня в ході зустрічі із лідером німецької опозиції Фрідріхом Мерцом з партії Християнсько-демократичний союз (ХДС) у Києві.

"І скажу вам відверто, ми можемо подумати і попрацювати над позицією Еммануеля (Макрона, президента Франції - ред.) Пам'ятаєте, він пропонував, щоб якась частина військ тієї чи іншої країни була присутня на якихось територіях України, які б гарантували нам безпеку, поки Україна не в НАТО" - заявив Зеленський

При цьому Зеленський додав, що Україна має "мати до цього чітке розуміння, коли Україна буде в ЄС і коли Україна буде в НАТО".

Ще у лютому 2024 року президент Франції заявив про можливість надсилання іноземних військ в Україну. "Ми зробимо все, що треба, аби Росія у цій війні не перемогла" - заявляв тоді Еммануель Макрон.

У листопаді цього року міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро в інтерв'ю BBC вже зі свого боку заявив, що не може виключити ймовірності відправки французьких військ на війну в Україну.

Подібну ідею підтримав міністр закордонних справ Естонії Маргус Цакхна, а до нього міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс. Та у більшості публічних заяв решта західних політиків були проти ідеї відправлення військ.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте теж висловився проти розміщення іноземних військ, назвавши це "немудрим" кроком. Водночас він висловився за те, щоб Європа активізувалась у підтримці України, аби Київ мав сильнішу позицію у переговорах з Росією.

"Передусім, ми маємо переконатися, що Україна перебуває в позиції сили, і ми маємо зробити це колективно... Тож за столом переговорів має бути Україна, але вони зроблять це лише тоді, коли відчують, що можуть щось з цього отримати, а наразі вони справді в невигідному становищі" - заявляв у кінці листопада Рютте.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG