До президентських виборів у США ще 11 місяців, але перед загальними виборами республіканська партія повинна визначитись з кандидатом, який змагатиметься з нинішнім президентом, демократом Бараком Обамою. За американською виборчою системою, такий кандидат обиратиметься після так званих попередніх виборів чи кокусів, які пройдуть у кожному штаті до кінця червня наступного року. До першого кокусу в штаті Айова залишається лише шість днів.
До кампанії в Айові республіканські кандидати підійшли серйозно. На попередніх виборах тут мають проголосувати понад сто тисяч людей. Лише в перший день після Різдвяних свят Мішель Бакман, Ньют Ґінґріч та Рік Перрі проведуть 17 зустрічей з виборцями. Загалом від республіканської партії свої кандидатури висунули дев’ять претендентів. Однак, за словами аналітиків, боротьба зведеться до змагання між трьома з них.
Кордон став чи не єдиним порятунком для Сирійської опозиції. У таборі біженців на турецькій території, колишній солдат армії Сирії розповів журналістам Голосу Америки, як йому вдалося втекти:
«Я думаю, справжні шанси у перегонах, якщо нічого не зміниться у динаміці вподобань виборців, є у Рона Пола, Міта Ромні та Ньюта Ґінґріча. Але кожен з них має величезні недоліки, помилки минулого, і республіканська партія має сумніви щодо кожного з них», - каже політичний аналітик Метью Дауд.
Ґінґріч, як ніхто інший, має підстави для хвилювання. Адже, у своєму власному штаті – Вірджинії - він навіть не зміг зібрати достатньої кількості підписів, щоб балотуватися на попередніх виборах. Вірджинія дванадцятий найбільший штат у країні. Завоювати прихильність виборців у Вірджинії означає значне покращення шансів кандидата на загальних виборах у листопаді.
«Він не потрапив у виборчі списки на попередніх виборах у Вірджинії. Там змагання будуть щільними і матимуть серйозні наслідки. Така помилка означає, що його виборчий штат працює неефективно, вони були не готові до цього», - застерігає політичний аналітик Джеймс Карвіл.
Натомість у своїх останніх виступах, Ґінґріч зосередився на критиці своїх опонентів. Так, він розкритикував Рона Пола за те, що останній у 80-их та 90-их роках розсилав виборцям листи з расистськими, анти – семітськими та анти-гомосексуальними заявами.
«Ці речі насправді жахливі. І він про це не знав? Не мав про це інформації і стверджує що готовий бути президентом?» - критикує він свого опонента.
Пол стверджує, що не завжди знав про зміст листів, оскільки їх як правило готував персонал його штабу. Однак, зняте у 1995 році викладене на Ютюб відео інтерв‘ю з ним доводить протилежне. На відео, політик називає ці листи щоденником виживання від Рона Пола, який виходитиме щомісяця.
Попри критику, яка лунає на його адресу, конгресмен Рон Пол має і завзятих прихильників, яким подобається його прямолінійність. Ця риса і може стати вирішальною для виборців в Айові.
Третій лідер серед республіканських кандидатів в Айові - Міт Ромні. Він наголошує на своїх успіхах як підприємця.
«Досвід балансування бюджету дуже потрібний у Вашингтоні, і я туди його принесу», - обіцяє він.
У своїх роликах Ромні рекламує свій економічний досвід. Однак, республіканці нарікають, що він не достатньо консервативний з багатьох важливих питаннях. Поки що, однозначного фаворита мешканці Айови не мають, втім, у них залишилось ще майже тиждень, щоб зробити свій вибір, і кандидати спробують зробити все, щоб схилити їх на свою сторону.
До перших попередніх виборів на президентських перегонах у США залишилось менше тижня
Інше за темою
Links
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1