Вчені давно довели, що фізична активність покращує загальний стан людей похилого віку і дозволяє їм жити більш повноцінним життям. Дослідження також свідчать, що ніколи не пізно почати займатися спортом, аби відчути переваги активного способу життя. Один з чисельних прикладів користі фізичної активності, організація – «Golden Girls», вислів який у американців означає «золотий вік». Це група жінок, яким за 40 і яких об’єднав софтбол – спрощена версія бейсболу – улюбленої гри американців.
75-річна Джанет Вікс грає у софтбол на полі неподалік американської столиці разом з іншими жінками пенсійного віку:
«Я побачила газетне оголошення, що шукають жінок віком від 50-ти і старше. І подумала, це якраз я».
Оголошення було надруковано 22 роки тому. Джанет одна з 13 жінок, які першими заснували команду «Золотий вік». Тепер до групи належить 170 людей.
68-річна Мерілін Малері приєдналась до групи 18 років тому. Сьогодні вона виконує обов’язки речниці організації:
«Нашим гравцям повинно бути щонайменше 40 років. Верхньої вікової межі немає. У нас є кілька жінок, яким під 80, а деяким за 80. Загалом ми створили лігу, яка складається з чотирьох команд».
Тут є жінки з різним рівнем підготовки. Деякі взагалі раніше не грали, інші ж займаються цим спортом усе життя. Більшість з них грали давно, і лише зараз повернулися до спорту. 74-річна Шерлі Томсон приєдналась до команди п’ять років тому:
«Останній раз я грала у школі у 1955-му році. Тож спочатку я нервувалася. Але коли побачила як добре команда проводить час на полі, вирішила – теж зможу. Тож купила рукавички, взуття і із задоволенням приєдналась до команди».
Томсон каже, що самопочуття покращилося:
«У мене артрит на руках. Бачите гулі на моїх пальцях? Але оскільки я граю з м’ячем, веду активний спосіб життя, артрит мене не турбує».
Найбільш завзяті беруть участь у турнірах пенсіонерів, що проходять по всій країні.
«На даний момент п’ять наших команд беруть участь у турнірах у вікових категоріях від 50 до 70 років. Ми – єдина жіноча організація гравців у софтбол у США, і я впевнена, у світі, яка може виставити п’ять команд одночасно», – каже Мерілін Малері.
Джорж Герші – чоловік однієї з жінок та зареєстрований арбітр Асоціації любительського софтболу – один з тренерів «Золотого віку». Він каже, що жінки серйозно ставляться до гри і не люблять програвати:
«Ці дівчата кілька разів вигравали золоті медалі на Олімпійських іграх людей похилого віку. Вони почали брати участь у турнірах з 1995-го року і постійно беруть участь в Олімпіадах, де завжди дуже добре виступають. Вони ніколи не опускалися нижче третього місця».
Однак, найголовніше для цих жінок, це дружба, яка їх об’єднує.
«Ніхто ні на кого не кричить, якщо хтось помилився. Замість того ми підтримуємо одна одну і нам це подобається», – каже Шерлі Томсон.
Завдяки команді, ми збираємося разом поза її межами. Разом подорожуємо. Стільки всього цікавого відбувається, важко виділити щось окремо.
Графік ігор у жінок дуже напружений. Вони мають по дві гри посеред тижня. А кожної суботи грають дві гри поспіль та й залишаються на двогодинне тренування.
Приєднавшись до жінок «Золотого віку», розповідає Джанет Вікс, вона змінила своє життя. Це було її найкраще рішення, – додає спортсменка.