Спеціальні потреби

У Франції озвучили ідею "місячного перемир'я" в Україні


Міністр з питань Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро відвідує офіс Альянс Франсез у Соуето поблизу Йоганнесбурга, 21 лютого 2025 року, перебуваючи в Південній Африці на зустрічі міністрів закордонних справ G20. (Фото: EMMANUEL CROSET / AFP)
Міністр з питань Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро відвідує офіс Альянс Франсез у Соуето поблизу Йоганнесбурга, 21 лютого 2025 року, перебуваючи в Південній Африці на зустрічі міністрів закордонних справ G20. (Фото: EMMANUEL CROSET / AFP)

Франція та Велика Британія обговорюють ідею тимчасового перемир’я в Україні, щоб використати цей час для переговорів про укладення тривалої мирної угоди, заявив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв'ю французькому виданню Le Figaro, опублікованому в неділю.

Дві країни не досягли згоди щодо плану, вказав міністр збройних сил Великої Британії Люк Поллард. “Не було досягнуто жодної угоди щодо того, як виглядає перемир’я”, сказав Поллард.

“Безумовно, на цей час між Великою Британією, Францією та нашими союзниками в приватному порядку обговорюється кілька різних варіантів. Наразі мені, мабуть, некоректно коментувати кожен окремий варіант, коли він виникає”, — також сказав Поллард британському мовнику BBC.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро каже, що таке перемир'я "дозволить нам визначити, чи добросовісно діє президент Росії Володимир Путін, коли він зобов'язується укласти перемир'я”. В коментарях французькому радіо France Inter Барро уточнив, що перемир'я діятиме "у повітрі, на морі та щодо енергетичної інфраструктури".

“Саме тоді можуть початися справжні мирні переговори. Ми хочемо міцного миру та тривалого миру”, - додав Барро, підкресливши, що під час перемир'я не було передбачено відведення російських військ з лінії фронту.

За задумом, впродовж цього перемир'я в Україну не будуть вводитись війська, пояснив Макрон. Натомість, зазначив французький лідер, вони будуть розгорнуті в Україні лише на другому етапі – після укладення довгострокової мирної угоди.

У своїх коментарях France Inter, Барро також вказав на збільшення небезпеки розширення війни в Україні на країни Європи.

“Ніколи ризик війни в Європі, в Європейському Союзі не був таким високим... загроза стає все ближчою до нас, лінія фронту стає все ближчою до нас”, - сказав він.

Французький міністр також підтвердив, що ЄС продовжує покладатися на США у питанні укладення мирної угоди у війні в Україні.

“Щоб припинити російську агресивну війну в Україні, ми хочемо, щоб Сполучені Штати, шляхом тиску, змогли посадити Володимира Путіна за стіл переговорів і погодилися раз і назавжди покласти край його імперіалістичним амбіціям, які пересувають лінію фронту все ближче й ближче до нас”, – додав Барро.

Росія наразі виступає проти будь-якого розгортання західних військових в Україні.

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG