Франція не планує надавати Україні летальну зброю, принаймні наразі, заявив сьогодні міністр оборони Франції Жан-Ів Ле Дріан.
За його словами, Франція вважає, що треба знайти політичне вирішення кризи в Україні.
Раніше канцлер Німеччини Анґела Меркель виступила зі схожими заявами про те, що її країна не надасть Україні летальної зброї і сподівається на дипломатичні засоби вирішення конфлікту, включно з можливими новими санкціями проти Росії.
Тим часом у США останніми днями повідомляли з посиланням на анонімних посадовців, що Вашингтон уже почав розглядати можливість надання Україні летальної зброї.
У вівторок 15 сенаторів США закликали США і НАТО надати Україні летальну зброю. На їхню думку, це необхідно, оскільки стримати Росію можна лише протиставивши їй «переконливий опір»:
«Нехтування Росією встановленими міжнародними нормами - це пряма загроза європейській системі безпеки, яка існує вже кілька десятиліть, а також демократичним прагненням українського народу. Не можна дозволити їй досягти успіху», - вказують сенатори в листі президенту Бараку Обамі, написаному з ініціативи республіканця Роба Портмана і демократа Ричарда Дурбіна.
Тим часом президент Естонії Тоомас Ільвес під час дискусії з першим заступником голови Європейської комісії Франсом Тіммермансом у Таллінському університеті заявив, що Україні слід було б допомогти озброєнням:
«Ситуація в Україні дуже серйозна, і я сподіваюся, що це зрозуміє більша кількість людей. Якщо ми не допоможемо Україні, то Росія переможе у цій війні», – сказав Ільвес.
У вівторок президент України Петро Порошенко висловлював упевненість, що союзники Києва таки нададуть необхідну нині підтримку летальною зброєю на перехідний час, поки Україна не налагодить власне масове виробництво.
Дотепер Захід відкрито надавав Україні військову допомогу нелетальними засобами – такими, як бронежилети, військовий одяг, медичне постачання, системи радіозв’язку, прилади нічного бачення, сухі пайки тощо. Про ймовірність, що якісь країни могли надати Україні й летальні засоби захисту, публічно не повідомляли.
Дивіться також: Ексклюзив. Джен Сакі: Питання у тому, чи зробить Росія те, що зробила Україна