Спеціальні потреби

Фіцо пропав з публічного простору після зустрічі з Путіним. Журналісти знайшли його у шикарному готелі у В'єтнамі


Президент Росії Володимир Путін тисне руку прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо під час зустрічі в Москві, Росія, 22 грудня 2024 року. Sputnik/ REUTERS
Президент Росії Володимир Путін тисне руку прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо під час зустрічі в Москві, Росія, 22 грудня 2024 року. Sputnik/ REUTERS

Наприкінці старого і на початку нового року ледь не щодня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо через соцмережі посилав погрози Україні через непродовження контракту на транзит російського газу.

В одному зі своїх відео звернень він звинуватив Володимира Зеленського в нехтуванні інтересами словаків.

"Кого цікавить якась Словаччина, так, пане Зеленський? Але коли вам щось потрібно, щоб не замерзнути взимку, ви кричите з усіх сил", – розкритикував Фіцо ставлення українського президента.

Тоді ж, 27-го грудня, як писав Голос Америки, він заявив, що може припинити постачання електроенергії в Україну у відповідь на зупинку транзиту російського газу після 1 січня 2025 року.

29-го грудня він опублікував у Facebook фото, як він писав відкритого листа високим представникам Європейського Союзу зі скаргами на "одностороннє припинення транзиту" Україною.

1-го січня у своєму новорічному привітанні Фіцо заявив про "драматичні наслідки", які буде мати припинення постачання газу з Росії.

А 2-го січня він звинуватив президента України Володимира Зеленського у тому, що той "почав саботувати державні фінанси Словацької Республіки та шкодити фінансовим інтересам усього ЄС".

Усі ці заяви Фіцо робив за допомогою своїх соцмереж. У Братиславі тим часом відбувалися демонстрації на підтримку України, а самого словацького прем'єра ніяк не могли знайти місцеві журналісти.

Заробітна плата Фіцо в 7,6 раза перевищує середню зарплату в Словаччині, але розкішний номер у В’єтнамі, в якому він зупинявся, все ще значно вищий за його платню
Сабольч Паньї

"Словаччина 14-й день поспіль не отримує офіційної інформації про місце перебування свого прем’єр-міністра Роберта Фіцо, – написала у п'ятницю, 3-го січня, словацька газета The Slovak Spectator. – З 22 грудня, коли його зняли на відео під час зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Москві, його відомство не повідомляє жодних подробиць про його місце перебування".

Прем'єр-міністр спілкувався лише через відео в соціальних мережах, а не через офіційні канали, скаржилися журналісти, бо на жодному з відео не було вказано, де ж у цей час перебуває прем'єр.

Нарешті місцевий щоденник Denník N за допомогою уважного читача розкрив таємницю зникнення прем'єра з публічного простору.

У той час, як Фіцо звинувачував українську владу у намірі заморозити словаків, сам він перебував у тропічному В’єтнамі і зупинявся в розкішному готелі.

Один з читачів газети повідомив журналістам, що впізнав на одному з відео інтер'єр номера-люкс в готелі у столиці В’єтнаму Ханої, в якому, ймовірно, було знято відео.

Прем’єр-міністр Роберт Фіцо зник після візиту до Москви, але його відео в соцмережах, в якому він звинувачує Україну в припиненні поставок російського газу, допомогло виявити його місце перебування — розкішний люкс за 5740 євро за ніч у готелі Capella Hotel Hanoi, В’єтнам
Сабольч Паньї

Кімната, в якій Фіцо з'являється на відео, є, найімовірніше, номером Grand Opera Madam Butterfly в готелі Capella Hanoi, який коштує близько 6000 євро за ніч, кажуть журналісти словацького щоденника.

Коли вони подзвонили в адміністрацію готелю з проханням з'єднати їх з паном Фіцо, дзвінок перемикнути на його номер, але гостя в цей момент не було вдома.

Угорський журналіст-розслідувач Сабольч Паньї опублікував на своїй сторінці у мережі Х (колишня Twitter) відео Фіцо поруч з 3D-візуалізацією люксу в тому готелі, де він, імовірно, перебував, щоб оцінити схожість між зображеннями.

"Останній скандал у Словаччині: прем’єр-міністр Роберт Фіцо зник після візиту до Москви, але його відео в соцмережах, в якому він звинувачує Україну в припиненні поставок російського газу, допомогло виявити його місце перебування — розкішний люкс за 5740 євро за ніч у готелі Capella Hotel Hanoi, В’єтнам, – написав Панії і додав: Для контексту його місячна зарплата становить 11 200 євро".

Паньї, який є членом OCCRP, однієї з найбільших у світі організацій журналістських розслідувань, і проводив численні журналістські розслідування діяльності угорського прем'єра, додає, що "Віктор Орбан з Угорщини та Роберт Фіцо зі Словаччини мають найвищі зарплати в ЄС відносно середньої валової заробітної плати у своїх країнах".

"Заробітна плата Фіцо в 7,6 раза перевищує середню зарплату в Словаччині, але (ціна) розкішного номера у В’єтнамі, в якому він зупинявся, все ще значно вища за його платню", – додає Паньї.

Про те, що Фіцо робить у В'єтнамі, якщо офіційний візит не оголошено, словацькі журналісти запитували офіційні джерела, і врешті у суботу, 4-го січня, репортери щоденника SME отримали відповідь від офісу президента країни: прем'єр-міністр Роберт Фіцо у відпустці.

Проте у в пресслужбі президента Пітера Пеллегріні у відповідь на запитання про перебування прем'єра у В'єтнамі не надали інформації про те, хто оплачує його розкішне житло або чому він відмовляється уточнити своє місце перебування.

The Slovak Spectator зауважує, що Фіцо і раніше не дуже афішував свої приватні поїздки, але остання таємниця викликала критику, особливо з боку політичних опонентів, які звинувачують його в недостатній прозорості та у нечутливості до проблем простих словаків.

Так, газета наводить слова лідера опозиційної партії "Прогресивна Словаччина" (PS) Міхал Шимечка, який розкритикував Фіцо за те, що він насолоджується таким багатством, у той час як словаки стикаються з підвищенням ПДВ і підвищенням вартості життя з початком року.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG