Спеціальні потреби

Звіт: Європа могла б оборонятись від Росії без допомоги США. Для цього треба 300 тис. солдатів і €250 млрд в рік


Ілюстративне фото. Танк Leopard 2 на виробничій лінії у Німеччині, 12 лютого 2024. Fabian Bimmer/Pool Photo via AP
Ілюстративне фото. Танк Leopard 2 на виробничій лінії у Німеччині, 12 лютого 2024. Fabian Bimmer/Pool Photo via AP

Якби Європі довелось захищатися від Росії без підтримки США, то для ефективної протидії російській військовій силі знадобились би значні оборонні інвестиції в розмірі близько 250 мільярдів євро на рік.

Про це йдеться в аналізі брюссельського дослідницького інституту Bruegel та Кільського інституту світової економіки.

Автори звіту припускають, що за сценарію оборони від Росії без допомоги США Європі доведеться розгорнути близько 50 додаткових бригад із загальною чисельністю 300 тисяч солдатів. Для цього знадобилося б не менше 1400 нових основних бойових танків і 2000 БМП, що перевищувало б нинішні запаси всіх сухопутних сил Німеччини, Франції, Італії та Великої Британії. Крім того, Європа повинна буде виробляти близько 2000 далекобійних безпілотників щороку.

"Навіть якщо масштаб спочатку значний: в економічному плані з цим можна впоратися з урахуванням економічної потужності ЄС, а додаткові витрати становлять лише близько 1,5% ВВП ЄС. Це набагато менше ніж потрібно було мобілізувати для подолання кризи, наприклад, під час пандемії Covid", — каже Гунтрам Вольф, співавтор аналізу.

Попри значні втрати у війні в Україні, Росія значно збільшила свій військовий потенціал, зазначають дослідники. За їхніми даними, станом на кінець 2024 року Росія мала близько 700 тисяч солдатів в Україні — це значно більше ніж під час вторгнення у 2022 році. Крім того, у 2024 році в РФ було вироблено близько 1550 нових танків і 5700 бронемашин, що у півтора-два рази більше, порівняно з 2022 роком. Росія також досягла значного прогресу з безпілотниками та далекобійними боєприпасами.

"Росія може мати військову силу, щоб напасти на країни ЄС у найближчі 3-10 років. Ми повинні класифікувати це як реальну небезпеку. Це ще одна причина, чому в інтересах Європи не допустити перемоги Росії в Україні, яка може ще більше розпалити агресію Росії", — каже Вольф.

Згідно з дослідженням, однією з найбільших проблем залишається військова координація в Європі. Поки збройні сили США діють як єдиний корпус, європейські армії розподілені між 28 національними збройними силами. Вольф переконує, що країнам ЄС набагато вигідніше колективна оборона, "тому тісніша координація та спільні закупівлі є важливими".

Автори пропонують збільшити загальні європейські витрати на оборону з поточних 2% до 3,5-4% ВВП на рік. Це означатиме, що ЄС та його країни-члени повинні будуть спільно залучати додатково 250 мільярдів євро щорічно.

У звіті також вказано економічні вигоди збільшення витрат на оборону як економічного стимулу для нарощування власного виробництва у Європі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG