Євросоюз ввів нові санкції проти проросійських сепаратистів на Донбасі, проте ухвалення нових заходів щодо Росії поки затримується. Це питання обговорюється міністрами закордонних справ країн-членів ЄС на тлі посилення напруженості у відносинах між Заходом і Росією.
Європейські міністри закордонних справ, присутні на нараді в Брюсселі, вирішили розширити список сепаратистів, яких тепер не пускатимуть до країн ЄС і чиї активи в західних банках будуть заморожені. Однак вони так і не змогли домовитися щодо посилення санкцій відносно Росії.
Сполучені Штати і Європейський Союз вже кілька разів вводили санкції проти Росії у зв’язку з її участю в українському конфлікті.
Нова глава європейської дипломатії Федеріка Моґеріні сказала, що як тільки дозволить ситуація, вона має намір відвідати Москву і спробувати домовитися про те, як покласти край цьому протистоянню. Вона каже, що всі 27 країн-членів Євросоюзу хочуть розширити діалог з Росією.
«Росія, поза всяким сумнівом, є частиною цієї проблеми, але вона також є частиною рішення, можливого врегулювання кризи. Як налагодити діалог між Києвом і Москвою, між Києвом і сходом України, між Європейським Союзом і Росією – причому не тільки щодо України, а й щодо широкого кола... глобальних і регіональних питань».
Євросоюз також закликає Україну провести масштабні політичні та економічні реформи.
«Ми повністю впевнені в тому, що це поєднання трьох елементів – спроби налагодити політичний діалог, економічний тиск за допомогою санкцій і стимулювання української сторони до проведення реформ в країні – може створити умови для розвитку ситуації в позитивному напрямку, чого зараз явно не відбувається».
Відносини між Заходом і Росією впали до найнижчої точки за багато років. За останні кілька днів Москва вислала кілька європейських дипломатів, а російський президент Володимир Путін був досить прохолодно прийнятий його західними колегами на саміті «Великої двадцятки» в Австралії.
В понеділок канцлер Німеччини Анґела Меркель попередила, що наслідки регіональних конфліктів можуть досить швидко розростися до розмірів «великих пожеж».
Німеччина щойно відзначила 25-у річницю падіння Берлінської стіни – символу «холодної війни». Тим часом, за словами президента Путіна, ні українські сепаратисти, ні урядові війська повністю не дотримуються умови перемир’я, укладеного у вересні, проте, за його словами, мирне врегулювання все ще можливе.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1