Спеціальні потреби

У Держдепі заперечують угоду з ФБР у справі імейлів Клінтон


Марк Тонер, заступник речника Держдепартаменту США
Марк Тонер, заступник речника Держдепартаменту США

З опублікованих документів ФБР випливає, що заступник держсекретаря Патрік Кеннеді переконував Бюро розсекретити один з листів Клінтон

Американські урядовці заперечують, що Державний департамент та Федеральне бюро розслідувань обговорювали угоду, в рамках якої передбачалося внесення зміни у статус секретності одного з електронних листів Гілларі Клінтон в обмін на збільшення кількості агентів ФБР за кордоном.

«Ми відкидаємо твердження про існування угоди за формулою «послуга за послугу» (Quid Pro Quo), що стосується зміни статусу листування в обмін на збільшення кількості позицій для співробітників ФБР в Багдаді», - заявив заступник речника Держдепартаменту Марк Тонер.

Журналісти закидали Тонера запитаннями в ході щоденного брифінгу в понеділок. Відповідаючи на них, він назвав будь-які інсинуації, що стосуються такої угоди, «образливими».

З опублікованих раніше в той же день документів ФБР випливає, що представник Бюро заявив слідчим, що заступник держсекретаря Патрік Кеннеді домагався від ФБР розсекречення інформації в одному з електронних листів, що зберігалися на особистому сервері Клінтон, коли вона працювала держсекретарем.

Зниження статусу секретності електронного листа для внесення в архів дозволило б, як нібито заявив Кеннеді, зробити так, «щоб його більше ніколи не побачили».

Даний лист стосується атаки на дипломатичну місію США в лівійському Бенгазі в 2012 році, в результаті якої загинули чотири американці, у тому числі посол Крістофер Стівенс.

Після цього інциденту консервативні критики Клінтон гостро засуджували її за те, що вона, мовляв, ігнорувала попередження про безпекову ситуацію в країні і брала участь в приховуванні обставин того, що сталося.

Голови комітетів Палати представників як з нагляду та реформи уряду, так і з питань розвідки республіканці Джейсон Чейфетс і Девин Нуньєз в понеділок закликали президента та держсекретаря негайно звільнити Кеннеді з посади, назвавши дії кар'єрного дипломата «вкрай тривожними».

«Патрік Кеннеді залишиться на своїй посаді, і він користується повною довірою держсекретаря», - заявив Тонер, коментуючи вимоги конгресменів.

Опублікована інформація стала черговою сторінкою в скандалі з електронною поштою, який переслідує Клінтон.

Її головний суперник республіканський кандидат в президенти Дональд Трамп, в понеділок прокоментував ситуацію в Twitter, охарактеризувавши нові документи, як «неймовірні» і як «підтвердження корупції».


У заяві ФБР йдеться, що в ході дискусії між Кеннеді і співробітником Бюро, ніякої угоди не пропонувалося. При цьому, ім'я співробітника ФБР, який з тих пір пішов у відставку, не розголошується.

Дивіться також: Наскільки реальний шанс того, що вибори будуть підтасовані проти Трампа

Наскільки реальний шанс того, що вибори будуть підтасовані проти Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

  • 16x9 Image

    Стів Герман

    Головний національний кореспондент Голосу Америки. Колишній голова бюро Голосу Америки в Білому домі. 

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG