Спеціальні потреби

Дрони-дракони “спалюють” моральний дух окупаційних військ, але менш ефективні проти воєнного ресурсу Росії – західні ЗМІ


На фото від Міноборони Росії - російські військові під прикриттям у лісі на фоні вогню. Russian Defense Ministry Press Service via AP
На фото від Міноборони Росії - російські військові під прикриттям у лісі на фоні вогню. Russian Defense Ministry Press Service via AP

На Заході активно обговорюють використання українським військом “дронів-драконів”, котрі “сіють вогонь” на засідки окупаційних військ Росії.

CNN називає таку зброю жахаючою інновацією на полі бою, а Forbes наполягає, що ефект від неї більше у площині пригноблення морального духу росіян, ніж реальних збитків.

Розплавлений метал, котрим “дрони-дакони” поливають позиції суперника, виглядає наче скидання вогневого дощу на російські позиції в лісосмузі, пише CNN після перегляду відео на каналах українських військових у мережі Телеграм.

Оглядачі Forbes зауважують, що, незважаючи на вражаючий візуальний ефект, нова зброя “навряд чи буде вирішальною”.

Такий вогонь, пише видання, позиції росіян не знищить, “хіба що його треба застосувати більш інтенсивно”.

“Можливо, що більш важливо, вплив дронів Dragonfire на моральний дух може бути значним, і це, зрештою, слабке місце Росії”, – пише Forbes.

Бункер або захищений окоп, і навіть звичайний шолом та бронежилет просто неба захистить від такої атаки, вважає видання, якщо військові “не зроблять помилки подивитися вгору”, відкриваючи обличчя вогневим краплям.

Натомість спричинені ними пожежі, комбінований вплив диму та полум’я може створити більшу проблему для окупаційних військ і змусити їх залишити позиції, додає Forbes.

CNN пояснює, що йдеться про розпечену суміш порошку алюмінію та оксиду заліза, яка називається термітом, горить при температурі до 2200 градусів за Цельсієм. Суміш може швидко спалити дерева та рослинність, що прикриває російські війська, “якщо не вбити чи вивести війська з ладу”.

Термобомби, пишуть автори огляду для CNN, “стали улюбленою зброєю українських операторів безпілотників, особливо для знищення покинутих російських транспортних засобів”.

Французька газета Le Monde поетично стверджує, що “стародавній жахливий міф про крилатого дракона ожив”, Forbes проводить паралелі з драконами з кіносаги “Гра престолів”, а українські активісти із КіберБорошно визначили локацію застосування таких БПЛА – у Запорізькій області.

Самі дрони різних модифікацій набули особливої популярності на війні.

“Безпілотні системи в Україні вже стали бойовим мистецтвом”, а розміри замовлень на їх виготовлення зростають”, – повідомили днями у Міністерстві оборони України. Йдеться про мільйон дронів за 7 місяців цього року, підрахували у відомстві.

Натомість саме дрони очільник Пентагону днями назвав потенційним засобом ефективних атак на цілі углибині Росії. Як повідомляв Голос Америки, міністр оборони США Ллойд Остін на питання про дозвіл на такі дальні удари відповів: “Україна може вражати віддалені цілі власними засобами”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG