Північноамериканський міжнародний автосалон у Детройті вважається однією з найбільших і найважливіших подій року в автомобільному світі. Лідери автомобільної промисловості планети привозять на показ в Детройт свої найновіші моделі а також концепткари – автомобілі майбутнього.
Американські автовиробники, які ще кілька років тому були на грані виживання, цього року мали що показати національній публіці та іноземними гостям.
«Пані і панове, дозвольте Вам представити інноваційну модель Dodge Dart 2013», - звернувся до відвідувачів президент компанії Додж Рід Биґленд.
Dodge Dart – перше компактне авто, розроблене компанією Крайслер у співпраці з італійським Фіатом. Авто зроблене на платформі Альфа-Ромео, втім схоже на Альфу лише габаритами. Дизайн машини розроблявся у США, тому авто зберегло усі фірмові якості американського бренду.
Не підвів очікувань і Форд. Генеральний директор корпорації Алан Малаллі продемонстрував новий дизайн популярного седану Fusion, а у своїй промові не двояко натякнув - компанія прибуткова і продовжує зростати.
«Ми зобов’язалися створити 12 тисяч робочих місць у США, що ми і зробимо до кінця року. Ми також створимо 3 тисячі робочих місць в азійсько-тихоокеанському регіоні», - пообіцяв генеральний директор «Форд Моторс» Алан Малаллі.
Ще кілька років тому про розширення виробництва у Форді могли лише мріяти. У 2008-му, опинившись на межі банкрутства, всі говорили тільки про масові скорочення. Однак рентабельність індустрії свідчить про значні зміни, які відбуваються на авторинку. Торік «Велика трійка Детройта» - Ford, General Motors і Chrysler знову почали наймати людей на роботу у США.
«Той факт, що нам вдалося домогтися, аби усі ці робочі місця та інвестиції залишилися у цій країні, я думаю, є позитивним аспектом для цієї промисловості», - вважає президент профспілки авто працівників Роберт Кінґ.
За словами Кінґа, у США знову відкриють складальні цехи, де вироблятимуть американські автомашини не лише для внутрішнього ринку, але й на експорт.
«Протягом багатьох років у нас не так багато авто робилося на експорт для інших частин світу. Тепер усі три автовиробники планують експортувати машини зі США», - каже Роберт Кінґ.
З одного боку це добра новина для американської автопромисловості. З іншого, як зауважує економіст Брюс Пьєтриковскі, реформування авто індустрії ще не завершилося і авто економіка є дуже слабкою.
«Більшість американців немає зайвих грошей, які в них були у 2000-му році. Більшість американців або безробітні, або їх зарплати скоротилися з часу, коли автопромисловість перебувала на піку своїх продажів», - пояснює економіст Брюс Пьєтриковскі.
На думку економіста, збільшення продажу автомашин минулого року пов’язують зі споживачами, які відкладали покупку нових машин під час рецесії. Коливання на ринку цінних паперів і слабкий ринок нерухомості навряд чи сприятимуть подальшому прогресу автопромисловості, вважає експерт.
«Доступ до кредитів зараз обмежений. Американці не можуть дозволити собі брати позику на авто, та й не дуже прагнуть напружувати себе фінансово заради придбання автомобіля», - говорить він.
Тому на цьогорічному авто-шоу у Детройті американські автовиробники представляли менші за габаритами і доступніші за цінами економічні авто. Велику ставку вони роблять на молодих покупців, які ще не придбали нової машини в очікуванні покращення економіки, а тому готові викласти досить помірковану суму – 20 тисяч доларів за трендове авто, обладнане найсучаснішими технологіями.
На шоу у Детройті виробники представили концепткари – автомобілі майбутнього
Інше за темою
Links
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1