Найбільший американський концерн фасованих продуктів «Крафт Фудс» встановив у Чикаго автомати, в яких можна придбати його фірмові десерти – муси «Спокуса». Але машина видає ласощі тільки цільовій аудиторії – дорослим. Автомати обладнані спеціальними камерами, які визначають вік покупця по його обличчю, заміряючи відстань між очима і вухами.
Причиною такої дискримінації компанія називає стурбованість щодо ожиріння серед дітей і бажання поставити споживання солодощів під дорослий контроль.
Здавалося б, фірма діє проти власних інтересів: вона повинна бути зацікавлена в збуті, а замість цього вводить обмеження, до того ж із сумнівним ефектом. Що це – дотепний хід в маркетингу, чи трюк для залучення уваги? Відомий маркетолог і блогер Сет Годін схиляється до останнього варіанту.
У будь-якому випадку очевидно, що в майбутньому з'явиться чимало подібних нововведень. Продовольча промисловість США щорічно витрачає понад мільярд доларів на тестування зразків продукції, в результаті якого потрібний продукт потрапляє в руки потрібного клієнта.
«Крафт Фудс», якому належить десяток багатомільярдних брендів, не економить на подібних заходах – при всіх витратах вони сприяють просуванню нових продуктів. Надійшли повідомлення, що концерн доручив відомій компанії «Інтел» розробити прилад, що аналізує обличчя покупців. Проте «Крафт Фудс» цікавить й інший фактор. «Ми хочемо знати, чи посміхаються люди, коли беруть з автомата нашу продукцію», – говорить директор концерну з роздрібних продажів Хосе Авалос.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1