Спеціальні потреби

Польща закликає ЄС посилити зв'язки зі США для протидії російській "дезінформації" -Reuters


Фото для ілюстрації: Путін на телеекрані в Німеччині, 2022 рік
Фото для ілюстрації: Путін на телеекрані в Німеччині, 2022 рік

У документі, підготовленому для зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, що відбудеться у понеділок, 22 липня, Польща закликає до дій напередодні президентських виборів у США 5 листопада, щоб протистояти російській дезінформації, спрямованій на розкол між ЄС і Вашингтоном. Про це повідомляє агентство Reuters, яке ознайомилось з документом.

"У цей критичний момент історії вкрай важливо, щоб ми колективно вжили швидких і рішучих дій для зміцнення трансатлантичних відносин через стратегічну комунікацію щодо ЄС у США", — йдеться в документі.

У ньому додається: "Це означає розширення наших зусиль з розвінчання та, що ще важливіше, попереднього розвінчування російської дезінформації та запуску кампаній, які встановлюють чіткі відомості про позицію Європи, переваги дипломатії, колективної безпеки та відкритого суспільства".

Кремль раніше заявив, що не буде втручатися у листопадові вибори в США. Москва також відкидає звинувачення США в тому, що вона організувала кампанії з метою впливу на президентські вибори в США в 2016 і 2020 роках.

У підготовленому Польщею документі стверджується, що російські державні ЗМІ та онлайн-акаунти, пов’язані з Кремлем, поширюють оманливий контент про імміграцію та безпеку кордону в США, спотворюють вплив імміграції, висвітлюють історії про злочини, скоєні іммігрантами, і попереджають про жахливі наслідки, якщо США не будуть діяти на кордоні з Мексикою.

"Ми повинні очікувати набагато більше, оскільки скорочення підтримки України залишається головним пріоритетом Росії. Нам потрібно нагадати американській громадськості, особливо молодшому поколінню, про досягнення, які наше десятирічне партнерство принесло економіці США", – йдеться в документі.

Польща заявила, що була об’єктом численних спроб Росії дестабілізувати ситуацію та втручатися у вибори через роль Варшави у постачанні військової допомоги Україні. Росія ці звинувачення відкинула.

"Ми повинні підвищити обізнаність американської громадськості про розмір європейської допомоги Україні та про те, як ці зусилля допомагають рятувати українські життя", — йдеться у польському документі.

З моменту російського вторгнення в Україну в 2022 році ЄС надав Україні 107 мільярдів євро і домовився про надання ще 50 мільярдів євро у наступні чотири роки.

Від 2014 року США надали військову допомогу Україні на понад 107 мільярдів доларів, повідомив раніше у липні Державний Департамент США.

Як повідомляв раніше Голос Америки, 18 березня під час виступу на третьому Саміті за демократію в Сеулі державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що у 2024 році на виборців і кандидатів, які беруть участь у волевиявленнях у багатьох країнах світу, чекатиме "потік брехні" та дезінформації, зокрема завдяки стрімкому розвитку штучного інтелекту та соціальних мереж.

Державний секретар США наголосив, що боротьба з дезінформацією та створення стійкого інформаційного середовища є нагальним пріоритетом для американської дипломатії та в інтересах національної безпеки США. "Ми продовжуємо викривати, зупиняти та стримувати дезінформацію", - сказав Блінкен.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG