Спеціальні потреби

Уряд Трампа припинив роботу групи, спрямованої на арешт активів російських олігархів


Мін'юст США скасував програму Task Force KleptoCapture, яка займалась арештами активів російських олігархів як засіб санкцій проти Росії за вторгнення в Україну.

Відповідну записку було розіслано працівникам відомства у перший день перебування на посаді нової міністерки юстиції США Пем Бонді.

У записці мовиться, що "адвокати, призначені для цих ініціатив, повернуться на свої попередні посади, а ресурси, які зараз виділяються на ці зусилля, мають бути спрямовані натомість на повну ліквідацію картелів" та транснаціональних злочинних організацій.

"Ця політика вимагає фундаментальної зміни мислення та підходу", - додано в директиві.

Видання Reuters нагадує, що ця спеціальна група за останні роки висунула обвинувачення проти наближених до президента Путіна алюмінієвого магната Олега Дерипаски та телевізійного магната Костянтина Малофєєва за ймовірне порушення санкцій, а також конфіскувала яхти, що належали підсанкційним олігархам Сулейману Керімову та Віктору Вексельбергу.

Справи, які розслідує оперативна група, ймовірно, продовжать, але робота більше не буде централізована в штаб-квартирі Міністерства юстиції, повідомляє Reuters.

Попри розпуск робочої групи Task Force KleptoCapture, представники адміністрації Трампа, включаючи міністра фінансів Скотта Бессента, закликали до більш агресивної позиції щодо Росії. Під час слухань щодо затвердження на посаді Бессент виступав за посилення санкцій на російську нафту, заявивши, що режим санкцій адміністрації Байдена був недостатньо рішучий.

Ендрю Адамс, перший керівник цільової групи Task Force KleptoCapture, який зараз працює в юридичній фірмі Steptoe, так прокоментував події у коментарі Reuters: "Чи раптом ми побачимо сплеск санкційних статків олігархів, які хлинуть у Сполучені Штати? Я так не думаю. Те, що ви побачите, це різке зниження темпів висування звинувачень проти посередників, характерних для Росії".

На рішення уряду Трампа відреагували і в українському уряді. Міністерка юстиції Ольга Стефанішина на конференції "Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного" 7 лютого, відповідаючи на питання Радіо Свобода, так прокоментувала рішення адміністрації Трампа:

"Нова адміністрація формується, мені здається, зарано робити якісь тривожні заяви. І я впевнена, що після формування нової адміністрації буде можливість обговорювати питання, які є важливими".

"Наскільки мені зрозуміло, питання заморожених активів є також предметом зацікавленості нової адміністрації США, тому я очікую, що, як тільки будуть призначені відповідні особи, ми розпочнемо діалог", – додала міністерка.

Інші кроки Мін'юсту

Іншим рішенням Міністерство юстиції США також ліквідувало робочу групу з питань іноземного впливу, яка була створена в першій адміністрації Трампа, щоб контролювати за кампаніями впливу з Росії та інших країн, спрямованими на сіяння розбрату, підриву демократії та поширення дезінформації у США.

Уряд США напередодні президентських виборів 2024 року активно перешкоджав пропагандистським кампаніям Росії, яка, за оцінками офіційних осіб, віддає перевагу Трампу, зауважує AP.

Міністерство юстиції в середу також змінило свій підхід до виконання закону часів Другої світової війни, відомого як Закон про реєстрацію іноземних агентів.

Закон вимагає від громадян повідомляти уряду, якщо вони лобіюють у США питання від імені іноземних урядів, зокрема від Росії, або для політичних організацій.

Згідно зі зміною політики, прокурорам вказано зосередитись на притягненні до відповідальності за акти більш традиційного шпигунства, а не за порушення реєстрації.

Зміни передбачені й у виконанні закону США про протидію підкупу з боку іноземних держав (Foreign Corrupt Practices Act), тепер відповідна група надаватиме пріоритет розслідуванням хабарництва, пов’язаним із картелями.

AP пише, що ці кроки передбачають інший підхід до Росії та питань національної безпеки у новій адміністрації президента Трампа. Уряд визнав пріоритетом боротьбу з незаконним надходженням фентанілу у США.

Опіоїд у США вважається причиною близько 70 тисяч смертей від передозування щорічно.

У статті використано матеріали AP, Reuters

Трамп заявив про “прогрес” щодо мирних переговорів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG