Ідея відзначати День вишиванки зародилася в 2006 році у студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Перші святкування відбувалися у вузьких колах українських навчальних закладів, та з роками виросли до неймовірних масштабів: тепер українці зі всіх континентів організовують заходи та приєднуються до акції «Одягни вишиванку».
Засновники Всесвітнього дня вишиванки, колишні студенти ЧНУ, які зараз є членами оргкомітету, та ініціативні групи закликають українців одягнути вишиванки в цей день – чи то на навчання, чи на роботу, чи просто на вулицю. Таким чином організатори намагаються зберігати українські традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, популяризувати їх серед молоді, а також ознайомлювати з ними іноземців.
Крім основної акції «Одягни вишиванку», кожного третього четверга травня, на який припадає свято, люди організовують концерти, конкурси, вечорниці, ярмарки. Цього року українці влаштували міжнародний флешмоб «Вишиванка єднає українців»: у соціальних мережах українці з різних країн опублікували десятки відеозвернень, у яких розповідають, чим для них важливе це свято, і закликають одягнути вишиту сорочку 18 травня. Відео можна знайти за хештегами #вишиванкаєднає та #vyshyvankaunites.
Дивіться також: Українські вишивані сукні прикрасили один із найбільших універмагів у США