Спеціальні потреби

Демократи у Конгресі США висловили сподівання, що усі обмеження на використання зброї проти Росії будуть зняті


Розбомблений Росією Вовчанськ, Харківська область, 2 червня 2024 року. United Assault Brigade of the National Police of Ukraine "Lyut"/Handout via REUTERS
Розбомблений Росією Вовчанськ, Харківська область, 2 червня 2024 року. United Assault Brigade of the National Police of Ukraine "Lyut"/Handout via REUTERS

Конгресмен-демократ Тед Ліу висловив сподівання, що усі обмеження на використання зброї Україною у протистоянні російській війні будуть зняті. А лідер демократів у Палаті Представників Піт Агілар додав, що адміністрація президента США працює над наданням Україні інструментів, необхідних "для ведення війни та перемоги у війні".

"Я сподіваюся, що обмеження будуть зняті. Я підтримую двопартійний лист, надісланий нашим Комітетом з розвідки саме з цього приводу, і ми бачимо, як Україна починає краще використовувати цю зброю, особливо в Криму", – сказав Ліу.

Когресмен уточнив: "Ми бачимо зараз, принаймні в Криму, який є частиною України, що українці використовують там ракети великої дальності, щоб знищити російську військову техніку. І ми бачимо їхнє дуже ефективне використання в Криму. І я знаю, що адміністрація президента США дозволила їм використовувати їх для відсічі в Харкові", – прокоментував Ліу.

У відповідь на запитання журналістки Голосу Америки Катерини Лісунової, Ліу зацитував держсекретаря Блінкена, який минулого тижня зустрівся із комітетом Конгресу із закордонних справ:

"Стосовно питання, яке ви щойно поставили, він [держсекретар Блінкен, – ред.] по суті сказав, що Україна зробить те, що їй доведеться зробити".

Конгресмен додав: "Хочу подякувати держсекретареві Блінкену за рішення перемогти. Він прийняв це рішення вже давно, коли ви боролися за більше воєнних потуг у повітрі для України".

Голова фракції демократів у Палаті Представників Піт Агілар, відповідаючи на запитання Катерини Лісунової про дозвіл для ударів по цілях в Росії і те, як Конгрес може допомогти посприяти цьому зауважив:

"Адміністрація Джо Байдена та Рада з нацбезпеки працюють зі своїми українськими союзниками, щоб надати їм інструменти, ресурси та повноваження, необхідні для ведення війни та перемоги у війні. Я вірю, що ці розмови відбуваються, і що адміністрація Байдена бере на себе ініціативу".

Агілар додав: "Я також вважаю, що якщо існують додаткові повноваження, яких потребує Україна, то вони мають працювати із Комітетом із закордонних справ Палати представників. Зокрема зі співголовою цього комітету Грегорі Міксом та головою Майклом Макколом... Ці два законодавці мають досвід спільної роботи над важливими питаннями, і я вірю, що це сприятиме необхідним розумним та дієвим рішенням".

Як повідомляв Голос Америки, спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон заявив: "Я вважаю, ми повинні дозволити Україні вести війну так, як вони вважають за потрібне. Вони повинні мати змогу дати відсіч. І я вважаю, що намагання контролювати їхні зусилля на мікрорівні - це не дуже хороша політика для нас".

Його однопартієць та голова комітету з міжнародних відносин Палати Представників, конгресмен Майкл Маккол, сказав Голосу Америки:"Ми виділили ці гроші з метою озброїти Україну, щоб вони виграли цю війну. І щоразу, коли ми обмежуємо чи стримуємо їх - це суперечить намірами Конгресу… (Радник Білого дому з нацбезпеки Джейк) Салліван використовує цей половинний підхід протягом останніх двох років. Він каже, що все занадто провокативне, від "стінгерів" до "джавелінів" та "хаймарсів", також "атакамсів", які я особисто вписав у пакет допомоги".

Законодавці Конгресу США закликали адміністрацію Байдена зняти заборону для України застосовувати американське озброєння проти воєнних цілей на території РФ. Президент США Джо Байден у відповідь на ці звернення та на прохання від України доручив змінити чинні вимоги, щоб дозволити використання наданої Сполученими Штатами зброї для завдання ударів у відповідь.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG