Спеціальні потреби

Кількість смертей від коронавірусу у світі перевищила 5 мільйонів


Медики переносять тіло пацієнта, що помер від коронавірусу, до моргу, Рівне, 22 жовнтя 2021 (AP Photo/Evgeniy Maloletka, File)
Медики переносять тіло пацієнта, що помер від коронавірусу, до моргу, Рівне, 22 жовнтя 2021 (AP Photo/Evgeniy Maloletka, File)

За менш ніж два роки від початку світової пандемії COVID-19, коронавірус забрав понад 5 мільйонів життів. США, за даними Університету Джонса Гопкінса, продовжує лідирувати за кількістю смертей - станом на понеділок відомо про понад 745 тисяч загиблих від коронавірусу.

CNBC зазначає, що зараз у світі панує більш заразний і небезпечний Дельта-штам коронавірусу, а більшість держав уже почали послабляти пандемічні обмеження, тож це викликає серйозні занепокоєння з огляду на наближення зими у Північній півкулі.

Проте ситуацію значно поліпшує кампанія зі щеплення населення. Як "Голос Америки" повідомляв раніше, американська влада виявила, що вакцинація від COVID-19 дає кращий захист й допомагає краще уникати шпиталізації, ніж природний імунітет, вироблений після хвороби. Тож висновки дослідження полягають у тому, що навіть тим, хто перехворів на коронавірус, потрібно щеплюватись.

Протести у США щодо обовязкової вакцинації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

Днями у ВООЗ повідомили, що кількість нових випадків і смертей почала дещо збільшуватись, при чому половина від усіх світових нових випадків припадає на Європу. В інших частинах світу відзначають позитивну динаміку - зменшення кількості нових заражених.

Науковці кажуть, що вірус продовжує мутувати: дослідники відзначають видозмінення панівного штаму - так званий різновид "Дельта-плюс" виявляють у США, Великій Британії та Австралії. Поки невідомо, чи він більш заразний і стійкий до природного чи набутого імунітету.

Як пише CNN, у світі залишилось лише кілька країн, в яких не зафіксували хворих на коронавірус. Днями острівна країна Тонга повідомила про першого хворого на COVID-19 - туриста з Нової Зеландії. Разом із Тувалу й Науру - іншими полінезійськими острівними державами - країна оголосила про суворий локдаун із початком пандемії, відтак там вдавалось увесь цей час уникати зараження.

Туркменістан і Північна Корея також офіційно не повідомляли про хворих на коронавірус, але це, як припускає CNN, неправдива інформація.

У матеріалі використано джерела: CNBC, CNN, Johns Hopkins University

Дивіться також: Донорська кров: що мотивує чоловіка, який за своє життя здав кров вже 500 разів. Відео

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG