Адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа, за бажання українців, зможе допомогти домовитися про хорошу угоду щодо завершення війни. Про це під час підсумкової пресконференції заявив державний секретар США Ентоні Блінкен.
"Я вважаю, що нова адміністрація перебуває в такому становищі, що якщо українці того захочуть і так вирішать, вона може допомогти домовитися про хорошу угоду. І президент Трамп говорить про хороші, міцні угоди, я думаю, що є можливість таку укласти", – заявив він.
Будь-яке припинення вогню має включати ефективні засоби стримування, необхідні для того, щоб він (Путін) не атакував повторноЕнтоні Блінкен
Блінкен зазначив, що в разі припинення вогню, найважливішим буде переконатися, що перемир'я є "міцним", і що воно "збережеться".
"У розумінні Путіна, якщо буде припинення вогню, він просто відпочине, пристосується, а потім, коли вважатиме, що це потрібний момент, – буде атакувати знову. Тож будь-яке припинення вогню має включати ефективні засоби стримування, необхідні для того, щоб він не атакував повторно. Це, я вважаю, необхідна частина будь-якої доброї міцної угоди для України", – сказав Блінкен.
Він зазначив, що є "багато способів зробити це", і що США обговорювали деякі зі шляхів з європейськими партнерами.
"Усім цим я ділюся з новою адміністрацією", – зазначив Блінкен.
Він додав, що очікує, що адміністрація новообраного президента зможе допомогти досягти того, аби "Україна не лише виживала, як вона робить, і як вона робитиме, але й справді процвітала".
Блінкен зазначив, що внаслідок дій США з багатьма іншими країнами, Путіна не вдалося здійснити його задум, "стерти Україну з мапи світу":
"Це не вдалось і не вдасться. Україна стоїть, і це найголовніше".
Тягар (для Росії) стає дедалі важчимЕнтоні Блінкен
Блінкен додав, що вважає запроваджені санкції та експортні обмеження адміністрації президента США Джо Байдена стали великим тягарем для воєнної економіки Росії:
"Усе – складніше, займає більше часу і коштує значно дорожче... Ми бачимо вплив на її економіку. Ми бачимо вплив на її майбутнє, її нездатність інвестувати в критичні галузі майбутнього, які стали б джерелом сили для Росії. Отже, тягар стає дедалі важчим".
В середу, 15 січня, номінант новообраного президента США Дональда Трампа на посаду державного секретаря Марко Рубіо заявив, що Україна повинна бути здатною до самозахисту і після завершення війни, розв'язаної Росією, а санкції можуть стати важливим елементом перемовин про припинення війни.
Водночас під час слухань Комітету з міжнародних відносин Сенату Рубіо сказав, що політикою уряду США має бути припинення війни, і для досягнення угоди про припинення бойових дій потрібні поступки як з боку Москви, так і з боку Києва.
Дивіться також: