Спеціальні потреби

У Білому домі сподіваються, що Україна отримає допомогу США якнайшвидше, і нагадують, що для вступу в НАТО треба подолати корупцію


Радник Білого дому із комунікацій в сфері нацбезпеки Джон Кірбі
Радник Білого дому із комунікацій в сфері нацбезпеки Джон Кірбі

Білий дім закликає спікера Палати представників США Майка Джонсона “бути лідером” і винести на розгляд законопроєкт із допомоги Україні. Про це в інтерв’ю Голосу Америки заявив радник із комунікацій Білого Дому Джон Кірбі. Наразі, за словами Кірбі, спікер створює перешкоди для голосування допомоги Україні.

Спікер Джонсон сам казав, що він хоче підтримувати Україну, що він розуміє, що це в інтересах нашої нацбезпеки, і що він виступає за це. Тепер він створює перешкоди для просування цього питання. Це має він коментувати. Але, якщо ви вважаєте (і він казав, що вважає), що в інтересах нашої національної безпеки - підтримувати Україну, то ви маєте вчинити правильно. Будьте лідером, яким спікер Палати Представників має бути, і винесіть це на голосування, схваліть це, і надішлімо це обладнання до України, в руки українським солдатам, де воно і має бути”, - заявив Кірбі в інтерв’ю журналісту Голосу Америки Михайлу Комадовському.

На питання, чи ухвалить Конгрес США допомогу після Великодня, коли повернеться до роботи після канікул, Кірбі не став прогнозувати, але наголосив, що час для цього давно настав:

“Я не можу передбачити дії Палати представників. Це буде залежати від спікера Джонсона, і це нагода для нього продемонструвати лідерство. Ми знаємо, що якби він виніс законопроєкт на розгляд, за це б рішуче проголосували, і українські командири на полі бою мали б зброю та спроможності, необхідні для кращого захисту, зокрема на сході, на Донбасі, де російські війська продовжують намагатися просуватися на захід від Авдіївки. Тож вже давно настав час для того, аби ми мали змогу надати Україні додаткову безпекову допомогу, давно настав час схвалити цей запит на додаткове фінансування. І тому ми наполегливо закликаємо спікера Джонсона винести це на голосування, і рухатися вперед”, - зазначив представник Білого дому.

Кірбі також нагадав, що попри затримку із голосуванням у Конгресі, Пентагону напередодні вдалося знайти кошти на новий пакет для України.

“Міноборони вдалося зекономити на певних контрактах на закупівлі зброї за програмою “Ініціатива сприяння безпеці України”. І ми змогли використати частину цих заощаджень, щоб виділити цей надзвичайний пакет допомоги за програмою президентських повноважень. Це означає, що ми взяли цю зброю прямо зі складів Міністерства оборони, бо вони також отримали гроші для поповнення власних запасів”.

Радник Білого дому зауважив, що така допомога одноразова, і в майбутньому Адміністрація сподівається на голосування Конгресу.

“Це була одноразова дія, і мені не відомо про жодні інші пакети, які розроблюються. Ми продовжуватимемо робити все можливе, щоб спробувати знайти шляхи підтримки України, але альтернативи немає, і та допомога навіть не наближається до рівня підтримки, якої потребує Україна. Єдиний спосіб надати Україні те, чого вона справді потребує, зараз, коли прийшла весна, а невдовзі літо, коли незабаром бойові дії стануть більш інтенсивними, це схвалити запит президента на додаткове фінансування”, - заявив Джон Кірбі.

Представник Білого дому також ще раз наголосив, що майбутнє України - в НАТО, але для цього Київ має "зробити ще багато роботи". Кірбі нагадав Україні про необхідність боротьби з корупцією.

"Незалежно від того, як закінчиться цей воєнний конфлікт, вони (українці) все одно матимуть довгий кордон з Росією, який треба буде захищати. І український народ заслуговує на те, щоб бути в безпеці проти цієї потенційної загрози. І Сполучені Штати також будуть з ними у двосторонньому та багатосторонньому рівні, і робитимуть все можливе, щоб Україна була спроможною продовжувати захищати себе після конфлікту. НАТО очевидно є в майбутньому України, питання лише - щоб потрапити туди, для цього має бути зроблено ще багато роботи, зокрема, в антикорупційних зусиллях".

Як повідомляв Голос Америки, спікер Палати представників Майк Джонсон під час пресконференції 20 березня заявив, що основним пріоритетом Конгресу є погодження бюджету уряду США на 2024 рік, а оскільки це питання вже майже вирішене, то до пакету допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом. Сенат вже підтримав цей законопроєкт.

Водночас американські ЗМІ повідомляють, що Джонсон запропонував альтернативу законопроєкту про підтримку України та інших партнерів. Він пропонує надати Києву допомогу у вигляді позики або ленд-лізу, "щоб платники податків США не витрачали десятки мільярдів доларів без жодних сподівань отримати їх назад". Це означатиме, що процес розгляду законопроєкту треба буде починати заново.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG