Спеціальні потреби

"Пентагон продовжує нарощувати поставки Україні критично необхідних засобів" - Байден про атаку РФ на енергетику


Касир використовує телефонний ліхтар, щоб обслуговувати клієнтів у ресторані без електрики під час вимкнення світла в Києві, 28 листопада 2024 року, після ударів Росії по українській енергетичній інфраструктурі. Фото: Roman PILIPEY/AFP
Касир використовує телефонний ліхтар, щоб обслуговувати клієнтів у ресторані без електрики під час вимкнення світла в Києві, 28 листопада 2024 року, після ударів Росії по українській енергетичній інфраструктурі. Фото: Roman PILIPEY/AFP

Міністерство оборони США продовжує нарощувати поставки критично необхідних засобів для України, що включає артилерію, ракети та бронетехніку. Про це йдеться в заяві президента США Джо Байдена.

Байден засудив "жахливу" масовану повітряну атаку, скоєну Росією в ніч на 28 листопада і зазначив, що внаслідок неї постраждала українська енергетична інфраструктура, позбавивши українське населення доступу до електроенергії.

"Цей напад обурливий і є ще одним нагадуванням про терміновість і важливість підтримки українського народу в його захисті від російської агресії", - прокоментував Байден атаку РФ, після якої без світла залишилися сотні тисяч українців.

Він запевнив українців у підтримці з боку США.

"На початку цього року за моєю вказівкою США надали пріоритет експорту ППО до України. У зв’язку з цим рішенням Міністерство оборони поставило в Україну сотні додаткових ракет ППО, і подальші поставки тривають", - заявив Байден.

Президент США також зазначив, що місяцями Білий дім працював над тим, аби "допомогти Україні підвищити стійкість енергетичної мережі, готуючись до зими".

"А Міністерство оборони продовжує нарощувати інші критично необхідні засоби для України, зокрема артилерію, ракети та бронетехніку", - додав він.

Байден наголосив, що Росія продовжує недооцінювати "хоробрість, стійкість та рішучість українського народу".

"Сполучені Штати разом із більш ніж 50 країнами підтримують Україну та її боротьбу за свободу", - йдеться у заяві президента США.

Як повідомив у п'ятницю, 29 листопада, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, після масованого ракетно-дронового удару Російською Федерацією по енергетичній інфраструктурі в Україні виник дефіцит власної генерації.

"Станом на зараз ситуація в енергетиці складна, але контрольована диспетчерами "Укренерго"... Ні на хвилину не зупиняється робота з подолання наслідків атаки. Енергетики, рятувальники, сапери працюють 24/7", - заявив Шмигаль.

Через пошкодження енергообʼєктів під час атаки 28 листопада відключення світла в Україні діють протягом усієї доби 29 листопада, повідомили в компанії "Укренерго".

У Херсонській області після масованої атаки росіян у ніч на 28 листопада без електропостачання залишаються 64 населені пункти, заявив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Як повідомляв Голос Америки, внаслідок російської нічної масованої повітряної атаки 28 листопада, згідно з даними української влади, понад мільйон користувачів в Україні опинилися без електропостачання. Президент України Володимир Зеленський звинуватив Росію у застосуванні касетних боєприпасів.

Повітряні Сили України повідомили про виявлення 188 засобів повітряного нападу, серед яких 91 ракета різних типів та 97 ударних безпілотників різних типів.

На Заході заявили про неприпустимість таких атак, які створюють гуманітарну кризу, а Нідерланди повідомили про постачання Україні систем ППО Patriot для захисту України цієї зими.

Дивіться також:

Українцям важливо протриматись наступні 12 місяців — Баррос. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Відставка прем’єр-міністра Канади Трюдо.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG