Спеціальні потреби

Російські та китайські військові літаки пролетіли через зону ППО Південної Кореї під час візиту міністра РФ до КНДР


Ілюстративне фото: прапори Росії та Північної Кореї вздовж дороги на острові Російський, у Владивостоці, 23 квітня 2019 р. (Фото: AP Photo/Антон Янковський)
Ілюстративне фото: прапори Росії та Північної Кореї вздовж дороги на острові Російський, у Владивостоці, 23 квітня 2019 р. (Фото: AP Photo/Антон Янковський)

29 листопада 11 російських та китайських військових літаків увійшли у зону протиповітряної оборони Південної Кореї, що змусило військових Сеула підняти в повітря винищувачі.

Південнокорейські військові ідентифікували російські та китайські літаки ще до того, як вони увійшли у зону ППО країни, й “розгорнули винищувачі ВПС для вжиття тактичних заходів для підготовки до будь-яких непередбачених обставин”.

Міністерство оборони Китаю заявило, що спільні з Росією польоти є “дев'ятим спільним стратегічним патрулюванням” над Японським морем, й відбуваються “відповідно до річного плану співпраці між китайськими та російськими військовими”.

Китай та Росія, які є головними союзниками КНДР, від 2019 року регулярно відправляють свої військові літаки в зону ППО Південної Кореї без попереднього повідомлення, посилаючись на спільні навчання.

Подібні інциденти сталися в червні та грудні 2023 року, а також у травні та листопаді 2022 року.

Проліт відбувся в той же день, коли російський міністр оборони Андрій Бєлоусов відвідує Північну Корею. КНДР спрямувала близько 10900 солдатів для боїв проти українських сил, які утримують плацдарм у Курській області Росії, за оцінками Південної Кореї, України та союзників, на боці російських військ. Москва офіційно не підтвердила цю інформацію. Як повідомляв раніше Голос Америки, в обмін на відправку північнокорейських військ до РФ для участі у війні проти України, Москва, ймовірно, надала Північній Кореї протиповітряні ракети та засоби ППО, а також нафту й різноманітну економічну допомогу.

Поїздці Бєлоусова у КНДР передував візит міністра оборони України Рустема Умєрова до Сеула, де він зустрічався з президентом та керівництвом Південної Кореї.

У статті використано матеріали Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG