Спеціальні потреби

Стрілянина на мітингу Трампа сталася на тлі підвищеного рівня загрози у США


В суботу стався замах на провідного політика-республіканця США колишнього президента Дональда Трампа. Розвідка США неодноразово попереджала про загрозу внутрішнього насильства у США
В суботу стався замах на провідного політика-республіканця США колишнього президента Дональда Трампа. Розвідка США неодноразово попереджала про загрозу внутрішнього насильства у США

Замах на життя колишнього президента США Дональда Трампа під час передвиборчого мітингу наголошує на загрозах про які понад три роки говорять представники національної безпеки.

Мер Нью-Йорка Ерік Адамс оголосив пізно в суботу, що він скеровує поліцію в певні райони "з міркувань обережності" після стрілянини в Батлері, штат Пенсильванія, в результаті якої загинула одна людина, а Дональд Трамп покинув сцену з закривавленим обличчям.

"Події, які розгорнулися на сьогоднішньому мітингу в Пенсильванії, жахливі, — написав Адамс на платформі соціальних мереж X. — У цій країні немає місця політичному насильству".

Загроза політичного насильства викликала серйозне занепокоєння Міністерства внутрішньої безпеки США ще в січні 2021 року. Тоді відомство випустило попередження про загрозу мобілізації внутрішніх екстремістів після нападу на Капітолій США 6 січня 2021 року.

В останній вересневій оцінці безпеки відомство попереджає про "високий ризик" потенційної атаки, з боку «поодиноких злочинців або невеликих груп, яка може статися майже без попередження».

Крім того, Міністерство попередило, що вибори 2024 року можуть стати мішенню нападників, і що атаки можуть бути спрямовані на "державних посадовців, виборців, персонал та інфраструктуру, пов’язану з виборами, включаючи виборчі дільниці, урни для голосування, сайти реєстрації виборців, агітаційні заходи, політичні партійні офіси та об’єкти підрахунку голосів".

"Це зовсім не дивно. Напруга зростала по обидва боки політичного спектра, і екстремісти пустили коріння", - сказав Голосу Америки Колін Кларк, директор з досліджень глобальної розвідувальної фірми The Soufan Group. Він попереджає, що через стрілянину ситуація може стати більше небезпечною у наступні дні та тижні.

Рейчел Кляйнфельд, старша наукова співробітниця Фонду Карнегі за міжнародний мир і експертка з питань політичного насильства, сказала Голосу Америки, що загроза насильства також може вплинути на менш відомих політиків і місцеві перегони.

"Протягом кількох років в Америці стрімко зросла загроза політичного насильства проти політиків і кандидатів усіх рівнів, від шкільної ради до теперішнього президента", – сказала вона.

Кляйнфельд вважає - щоб запобігти новому насильству лише посилити заходи безпеки недостатньо.

"Політичні лідери також повинні робити заяви, засуджуючи будь-яке політичне насильство, якому немає місця в демократії, – сказала вона. - Ми знаємо, що заяви лідерів мають значення".

У червні директор ФБР Крістофер Рей заявив законодавцям, що ситуація з безпекою залишається ризикованою.

"Ми вважаємо, що внутрішня терористична загроза є стійкою, я повинен сказати, і значною", — сказав Рей.

Також посадовців неодноразово лунали попередження про триваючі спроби Росії та Ірану отруїти середовище соціальних медіа у США та розпалити напруженість.

Управління директора національної розвідки США у своєму звіті, оприлюдненому у вівторок, звинуватило Москву в прагненні "посилити внутрішні розбіжності" напередодні президентських виборів у листопаді.

Крім того, директор нацрозвідки звинуватив Тегеран у тому, що він діє як "агент хаосу", намагаючись "розпалити соціальні розбіжності та підірвати довіру до демократичних інститутів США".

Чи зіграли ці фактори роль у стрілянині під час мітингу Трампа в суботу, все ще досліджується, але деякі аналітики кажуть, що це, ймовірно, лише питання часу, коли гнів переросте в дії.

"Ми так багато чого не знаємо про те, що трапилося, тому нічого, крім припущень поки що нема. Моє головне занепокоєння, що це може призвести до спіралі насильства і може стати характерним для решти виборчого сезону", - каже Колін Кларк.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Останній “Рамштайн” за адміністрації Джо Байдена. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG