Спеціальні потреби

32 держави виступають на боці України в найвищому суді ООН проти Росії


Представники України на слуханнях в Міжнародному суді в Гаазі 18 вересня 2023 р.
Представники України на слуханнях в Міжнародному суді в Гаазі 18 вересня 2023 р.

Найвищий суд Організації Об'єднаних Націй у Гаазі став місцем небувалого вияву міжнародної солідарності на підтримку позову однієї держави проти іншої: України проти Росії зі звинуваченнями щодо російського нападу на Україну.

Росія веде війну проти моєї країни в імʼя жахливої брехні про те, що Україна вчиняє геноцид проти власного народу. Ця брехня стала приводом для агресії.
Антон Кориневич

Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду (ООН) в Гаазі через день після початку відкритого російського вторгнення 24 лютого 2022 року.

У березні того ж року суд оголосив тимчасове рішення з вимогою до Росії припинити бойові дії проти України, але Москва відмовилася це виконувати.

Українські представники стверджують, що всі російські виправдання для нападу незаконні і підкреслюють, що зокрема Москва вдалася до «жахливої брехні», проголосивши одним з приводів для вторгнення захист етнічних росіян в Україні від загрози геноциду.

«Девʼять років ми терпіли брехню про геноцид з найвищих щаблів російської влади. Півтора року ми зазнаємо жахливого нападу через ту брехню. Тому Україна просить, щоб Суд міг вирішити цей спір», - сказав український представник Антон Кориневич на цьому етапі слухань, які триватимуть до 27 вересня.

До українського позову проти Росії впродовж понад року долучилися загалом тридцять дві країни, переважно держави ЄС, а також Австралія, Велика Британія та Канада, і їхні представники виступили в Гаазі.

Представник Німеччини Вібке Рукерт сказав 20 вересня, що погоджується з законністю юридичних підстав Міжнародного суду для розгляду українського позову і додав, що його країна зацікавлена у визначенні інтерпретації угоди про геноцид «не в останню чергу з огляду на наше минуле».

І Україна, і Росія є серед 150 держав, які підписали та зобов’язані виконувати Конвенцію ООН 1948 р. щодо геноциду.

Українська сторона в цій справі, домагається, щоб Міжнародний суд повністю розглянув позов і присудив покарання - репарації від Росії на користь України.

Росія доводить, що Міжнародний суд взагалі не має підстав розглядати український позов.

Рішення суду щодо розгляду справи по суті очікують через кілька місяців, а загалом такий судовий процес може тривати кілька років.

Окрім Міжнародного суду ООН, позови України проти Росії пов’язані з війною розглядає також Міжнародний кримінальний суд, Європейський суд з прав людини та інші міжнародні судові установи.

На додаток до того Україна домагається створення спеціального міжнародного трибуналу для суду над Росією за злочин агресії.

Зеленський, Байден в ООН, підсумки «Рамштайн». ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Як українці в Лос-Анджелесі збирають гроші для ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG