Китайське міністерство закордонних справ заявило, що Пекін негативно дивиться на можливість санкцій Європейського Союзу щодо китайських компаній, які співпрацюють з військово-промисловим комплексом Росії.
Представник міністерства коментував повідомлення про наміри Європейської комісії занести в санкційні списки китайські компанії, які постачають в Росію пристрої, що можуть застосовуватися у виробництві зброї для російської війни проти України.
Згідно з повідомленням агенції Reuters речник Ван Веньбінь назвав санкції «хибним шляхом» і сказав, що Китай вдався б до відповідних кроків для захисту своїх інтересів.
Приводом для заяви китайського міністерства стала стаття газети Fiainacial Times 7 травня про роботу Брюсселя над впровадженням санкцій щодо принаймні семи китайських компаній, зокрема продавців електроніки.
Reuters зауважує, що у тому списку є принаймні одна китайська компанія, яка вже перебуває під станціями США.
В ЄС офіційно не підтвердили ті повідомлення, але раніше західні представники заявляли про необхідність покарання тих компаній і урядів, які діють всупереч санкціям ЄС, США та інших країн запроваджених щодо Москви за російське вторгнення в Україну.
Тим часом нещодавно призначений китайський міністр закордонних справ Китаю Цін Ґан розпочинає європейський візит, в ході якого відвідає Німеччину, Францію та Норвегію.
Перед від'їздом до Європи Цін Ґан зустрівся з послом США у Пекіні Ніколасом Бернсом і заявив про потребу «стабілізації» китайсько-американських відносин.
Китай заявляє, що не підтримує російську війну проти України, але Пекін не засудив Росію за вторгнення і китайські представники не закликають до виведення російських військ з української території.
Китайський керівник Сі Цзіньпінь у березні відвідав Москву і заявив про готовність якнайширшої співпраці Китаю з Росією.
Форум