Спеціальні потреби

Тисячні акції протестів незадоволених перемогою Дональда Трампа не вщухають


Тисячі американців, які не можуть змиритися із перемогою Дональда Трампа, протестують по всій країні. Серед них як представники меншин, які не забули образи тоді ще кандидата Трампа, так і американці, нажахані ідеями кампанії республіканця. Втім, мешканців деяких міст лякають і самі протести, які переступили межі мирних зібрань.

Від Західного узбережжя США до Східного тисячі людей вийшли на вулиці, аби показати демократію в дії.

“Дуже багато його заяв роз’єднують людей. Я гадаю, він навіть не усвідомлює, що чимало американців нині нажахані через те, що він наговорив. Були кандидати, які презентували значно більше, ніж Трамп, бо він представляє лише ненависть”,- каже учасниця протесту Ешлі Ідальго.

Протести у Нью-Йорку сконцентрувалися біля Вежі Трампа, де мешкає і працює бізнесмен. Хмарочос уже тиждень посилено охороняє поліція. Десять тисяч людей вийшли на марш протесту у центрі Лос-Анджелеса.

“Це багатоетнічна країна. І хтось, хто виступає проти цього, не може очолювати уряд», - кажуть учасники акції.

Мирна демонстрація перетворилася на буремний в Індіанаполісі – столиці штату Індіана, губернатором якого донедавна був новообраний віце-президент Майк Пенс. Під вечір учасники мітингу почала жбурляти каміння у поліцейських. Сімох людей затримали.

Найгарячіше, втім, було у Портленді, штат Орегон. Запеклі протести там не вщухають від середи. За словами поліції, напередодні мітинги перетворилися на справжнє повстання. Протестувальники блокували вулиці та кидали пляшки у поліцейських. 17 людей затримали. Буремний характер мітингів непокоїть частину містян.

«Це ганьба для міста. Не можна змінювати футбольні правила лише тому, що ваша команда програла”, - каже мешканець міста Віл Фейрчайлд.

Новообраний президент Дональд Трамп спершу у твіттері назвав протести «збуреними медіа», а протестувальників «професіоналами». А потім заявив, що йому «подобається той факт, що «маленькі групи мітингарів так переживають за країну». У кампанії Трампа закликають президента Обаму втрутитись.

«Звісно, ми поважаємо першу поправку: вони мають право збиратися і висловлювати свою думку. Я просто знаю, що якби Трамп, як усі очікували, програв, тут би зібралися його прихильники. І всі б закликали їх прийняти поразку для мирного переходу влади. Тож я сподіваюся, що Президент Обама і Держсекретар Клінтон звернуться прямо до своїх прихильників і скажуть їм: «будь ласка, дозвольте механізмам демократії працювати належним чином і підтримайте чоловіка, який уже заявив, що буде президентом для усіх людей», – закликає менеджер виборчої кампанії колишнього кандидата Трампа Келіенн Конвей

Втім, багато американців не забули образи кандидата Трампа на адресу меншин. Автор гіп-гоп мюзикла про американську революцію «Гамільтон», лауреат Пулітцера пуерторіканець за походженням Лін-Мануель Міранда каже: результати виборів не змінили американські цінності. І за це треба боротися

«Я прокинувся зранку після виборів із неймовірним відчуттям моральної ясності. Ми, усі ті, кого принижували у ході цієї кампанії, - це наша країна також. І ми будемо і далі боротися за наші цінності”, - говорить чоловік.

«Це час, коли меншини активізуються і зрозуміють, що їхня сила у чисельності. Жінки, темношкірі, латиноамериканці – кожна із цих груп стане більш згуртованою”, - стверджує музикант Фарел Вільямс.

Американські зірки називають протести важливими і розуміють мітингарів. Головне, кажуть, аби все було мирно.

«Знаючи, що я вільна і ці люди також, я вважаю, що вони мають право показувати своє розчарування. Ця країна хоче буде об’єднаною, і вони якраз і виступають проти тактик, які роз’єднують нас», - говорить співачка Жанель Моне.

Втім поліція Вашингтона вже готується до більших протестів. Тут очікують, що у день інавгурації 20 січня на вулиці вийдуть щонайменше 30 тисяч людей. Кампанія проти новообраного президента у соціальних мережах набирає обертів.

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Кореспондентка Голосу Америки в Білому домі. Ведуча програм ЧасTime і Брифінг. Приєдналася до команди 2015-го. Спеціалізується на американсько-українських відносинах, зовнішній та внутрішній політиці США. Висвітлює президентські вибори у США з 2016-го року. До Вашингтона, працювала журналісткою-міжнародницею у новинах на ICTV. Випускниця Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Народилася в Києві.

    Коли випадає нагода відімкнутися від новин, – читає книжки, подорожує, і пробує виростити буряки, інжир і гострий перець на вашингтонському балконі. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG