Спеціальні потреби

У Філадельфії розпочинається Національний з’їзд Демократичної партії


Поки мешканці міста Клівленд із штату Огайо зітхають із полегшенням після закінчення національного з’їзду Республіканської партії й масових протестів, що його супроводжували – містяни із Філадельфії готуються перейняти у них естафету.

У понеділок у місті розпочинається Національний з’їзд Демократичної партії. Головним завданням зібрання - офіційне висунення кандидатури Гілларі Клінтон на посаду президента. Очікується, що в місті на протести щодня будуть виходити десятки тисяч людей.

З понеділка й до четверга тутешній центр Wells Fargo перетвориться на політичну арену для Гілларі Клінтон, а також її прихильників та опонентів. Очікується, що на з’їзд демократів прибуде близько п’ятдесяти тисяч учасників. Ще стільки ж планують вийти на протести.

“Для події такого масштабу, як цей з’їзд, заходи безпеки мають бути прораховані на багатьох рівнях», - каже колишній агент ФБР Джей Джей Клевер.

Влада міста каже - на відміну від Клівленда, де протести концентрувалися довкола арени республіканців, у Філадельфії демонстрації розтягнуться на більш, ніж шість кілометрів і можуть охопити велику частину міста, включно з парками й скверами. Тож перед правоохоронцями стоїть вкрай складне завдання – втримати порядок.

«2016-й рік має дещо незвичайну політичну боротьбу, тож нам треба врахувати і цей момент при підготовці до охорони з’їзду. Через величезний масштаб події ми будемо вживати усі можливі заходи, щоб пересвідчитися, що ми зможемо утримати всіх у безпеці», - говорить Клевер.

Після республіканців тепер настав час і для демократів показати єдність у виборі кандидатури на американське президентське крісло.

«Ми побачимо багато зусиль від самої Гілларі Клінтон та її заступників представити її у вигідному для неї світлі. Треба буде нагадати виборцям про її досягнення, допомогу дітям і сім’ям, про позитивні зміни, які вона зробила як сенатор Нью-Йорка. Одна із проблем Гілларі полягає в тому, що попри достатньо сильну підтримку серед виборців, ентузіазму щодо її кандидатуру у них нема. Отже Гілларі треба буде якось заохотити людей» - говорить політичний кореспондент Associated Press Кетрін Люсі.

В цьому світлі для Клінтон особливо прикрим став скандал довкола речниці Національного демократичного комітету Деббі Вассерман-Шульц, який розгорівся після того, як Вікілікс опублікував близько 20 тисяч листів комітету, включно з її перепискою. Із листів видно, що Вассерман-Шульц, а також цілий ряд співробітників комітету працювали на те, щоб послабити популярність колишнього опонента Клінтон Берні Сандерса, який відмовився від президентських перегонів і висловив свою підтримку Гілларі Клінтон.

Як повідомляє CNN, представники передвиборчої кампанії Гілларі Клінтон вже заявили, що за цим витоком переписки у Вікілікс стоять російські хакери. Цікаво, що антиросійська риторика звучала цього тижня й від Тіма Кейна. Його Гілларі Клінтон оголосила у п’ятниці своїм напарником у перегонах і, у випадку її перемоги – майбутнім віце-президентом США.

«Дональд Трамп постійно називає нашу армію катастрофою. А ще цього тижня він заявив, що відмовиться від десятилітніх зобов’язань США перед нашими союзниками. І це чоловік, який хоче бути головнокомандувачем? Трамп каже, що залишить наших союзників на розпорядження агресивної Росії. Люди, та це просто відкрите запрошення для Володимира Путіна продовжувати в тому ж дусі. Навіть деякі республіканці кажуть, що це надзвичайно небезпечно», - попереджає кандидат на посаду віце-президента США Тім Кейн.

Нині під дах сцени, де відбудеться з’їзд, піднімають різнокольорові кульки, щоб урочисто скинути їх на учасників з’їзду, коли кандидатура Гілларі Клінтон на президентську посаду від партії буде остаточно затверджена в четвер. Однак події, що передують з’їзду, обіцяють, що і цей останній ривок для неї не обійдеться без боротьби.

Дивіться також: Нові модні тенденції "засвітили" на з'їзді Трампа

Нові модні тенденції "засвітили" на з'їзді Трампа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

Чому американець пішов воювати за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG