Спеціальні потреби

Країни ОПЕК у Досі намагаються домовитись щодо замороження виробництва нафти


Іран відмовився приїхати на переговори.

У Катарі зустрічаються представники країн-членів ОПЕКу для обговорення можливості замороження виробництва нафти у спробі зупинити світове падіння цін на цю сировину. Представники 15 країн-виробників, в тому числі Росії та Саудівської Аравії, в Досі обговорюватимуть спільні шляхи подолання наслідків обвалу цін на сировину, яке коштує експортерам мільярди втрачених прибутків.

Проект угоди передбачає замороження країнами-виробниками до жовтня цього року об’ємів виробництва на рівні січня Ціль – підвищити ціни на нафту, які за півроку – від середини 2015 року до січня 2016 – впали з 100 доларів за барель до менше 30-ти.

Втім, рішення Ірану не брати участь у переговорах може стати на заваді досягненню угоди. Раніше Іран обіцяв вислати свого представника в Доху, втім в останню хвилину змінив свою позицію. Іран, після років ембарго, знову почав постачати нафту в Європу і, намагаючись завоювати частку на ринку, збільшує виробництво. Саудівська Аравія попереджає, що не підтримає замороження виробництва, якщо Іран не приєднається до угоди.

«Ми дійшли висновку, що зустрічі в Досі для тих, хто хоче підписати угоду про замороження виробництва, і якщо б ми вислали в Доху свого представника, це означало, що Іран підтримує ці плани. Але оскільки Іран не має наміру підписати цю угоду, нема потреби у присутності нашого представника на цих зустрічах», - сказав в інтерв’ю агентству новин SHANA міністр нафтової промисловості Ірану Біджан Зангенех.

Аналітики кажуть, що навіть якщо угода буде досягнута, і рівні виробництва будуть заморожені, а Іран продовжуватиме свою нафтову політику, ціни на сировину залишатимуться низькими.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG