Спеціальні потреби

Клінтон, Сандерс й О’Меллі розповіли, що зроблять, коли очолять США


Гілларі Клінтон: Дональд Трамп найкращий рекрутер терористів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Гілларі Клінтон: Дональд Трамп найкращий рекрутер терористів. Відео

Під час останніх дебатів Демократичної партії кандидати говорили про боротьбу з тероризмом і зовнішню політику

Одразу три претенденти на крісло президента США від Демократичної партії змагались у суботу під час телевізійних дебатів за прихильність американських виборців. Ці дебати відбулися напередодні праймеріз у штаті Нью-Гемпшир. Нагадаємо, праймеріз це - попередні вибори, що відбуваються у США. За їх результатами визначається єдиний кандидат від партії на участь у президентській гонці. Цього разу опонентами на дебатах стали колишній державний секретар США Гілларі Клінтон, її суперник і борець за економічну рівність класів у Америці Берні Сандерс та колишній губернатор від штату Меріленд - Мартін О'Меллі.

Ці дебати демократів були вже третіми у загальному рахунку, й першими після терактів у Парижі та каліфорнійському Сан-Бернардіно. Тож і теми дискусії були багато в чому сформульовані під впливом тих трагічних подій. Колишньому держсекретарю США Гілларі Клінтон довелося відбиватися від нападів двох інших кандидатів – Берні Сандерса та Мартіна О'Меллі, які заявили, що її ставлення до контролю за зброєю змінюється «від виборів до виборів», а ще журили Клінтон за надмірне прагнення втягувати Америку у військові конфлікти.

«Мене дуже сильно хвилює той факт, що пані Клінтон так надмірно захоплена питаннями зміни режимів в інших країнах. Її позиція трохи агресивна, й не підкріплена розумінням: до яких наслідків на ділі це може призвести», - зазначив Берні Сандерс.

Сама Клінтон намагалася спонукати опонентів боротися не з нею, а зі «справжніми ворогами». До таких вона насамперед зарахувала республіканських кандидатів. І навіть заявила, що відомий своїми антимусульманськими закликами республіканський кандидат на президентське крісло Дональд Трамп є найкращим рекрутером терористів.

«Він вже стає найкращим рекрутером «Ісламської держави», - підкреслила Клінтон. - Щоб завербувати бійців представники ІДІЛ показують людям відео із заявами Дональда Трампа, де він ображає іслам і мусульман. Це допомагає їм знаходити все більше й більше радикальних джихадистів».

Зрештою обоє – і Сандерс, і О'Меллі - погодилися, що США має боротися з бойовиками «Ісламської держави». Однак при цьому вони висловили сумнів у тому, що саме Америка повинна вирішувати внутрішній справи Сирії й долю чинного сирійського президента Башара аль-Асада.

«Ми не повинні бути тим, хто заявляє, що Асад має піти. Покажіть мені, де в Конституції США написано, що вирішення цього питання входить в обов’язки нашої країни, або що наші держсекретарі мають право диктувати: коли диктатори мають іти?», - заявив Мартін О'Меллі.

Прихильник боротьби за економічну рівність Берні Сандерс також звинуватив Гілларі Клінтон у обслуговуванні інтересів американських багатіїв і пообіцяв Америці зміни.

«Мій батько приїхав до цієї країни з Польщі. Йому було 17 і він не мав ні копійки в кишені, - пригадав Сандерс і додав: - Я цікавлюся питанням імміграційної реформи, тому що я з власного досвіду знаю, що значить бути сином емігранта. (…) Я знаю, що таке бідність. І саме тому я пообіцяв, якщо стану президентом США, провести політичну революцію, щоб мільйони людей піднялися й сказали – досить. Це велика країна і уряд в ній належить усім нам, а не лише якійсь там жменьці мільярдерів».

Натомість, Гілларі Клінтон пообіцяла, що стане президентом для усіх: і для бідних, і для багатих і також заговорила про особисте.

«Знаєте, я стала бабусею 15 місяців тому. Відтоді я провела багато часу в роздумах про те, яким буде майбутнє моєї онуки. На посаді президента я буду думати про всіх онуків у цій країні, тому що моїм завданням буде пересвідчитися, що кожна американська дитина отримає те, що їй дано Богом», - пообіцяла Гілларі Клінтон.

Клінтон зірвала шквал оплесків, завершивши свій виступ словами «І нехай сила буде з вами», які є цитатою зі стрічки «Зоряні війни», котра щойно вийшла в прокат. Цей епізод, а також увесь хід дебатів демократів, показав, що хоча між ними й виникали напружені моменти, загалом їх дискусія виглядала набагато спокійнішою, ніж уже традиційно скандальні республіканські телевізійні суперечки.

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG