Спеціальні потреби

Український режисер отримав нагороду на фестивалі Санденс


Мирослав Слабошпицький
Мирослав Слабошпицький

Українському режисеру Мирославу Слабошпицькому вручили міжнародну кінематографічну нагороду Global Filmmaking Award на одному з найпрестижніших кінофестивалів у США - Санденс, що нині триває у штаті Юта.

Global Filmmaking Award отримали також молоді режисери із Польщі, Німеччини, Саудівської Аравії та Сомалі. За останні роки Global Filmmaking Award Інституту Санденс підтримала найефектніших режисерів-дебютантів із усього світу.

Нагорода є знаком підтримки його майбутньої стрічки "Люксембург"

Нагорода, вручена Мирославу Слабошпицькому, є знаком підтримки його майбутньої стрічки "Люксембург", яка буде присвячена Чорнобилю й зніматиметься у зоні відчуження у 2015 році. Окрім визнання, нагорода передбачає і матеріальну допомогу проекту в розмірі 10 тисяч доларів.

Слабошпицький не приховував своєї радості. Він подякував за підтримку і сказав, що гордий бути першим українським режисером-володарем Global Filmmaking Award.

При врученні представники Санденс інституту згадали також іншу стрічку Мирослава Слабошпицького - "Плем'я", назвавши її одним із найкращих фільмів 2014 року, який є обов’язковим для перегляду.

З пострадянського простору раніше Санденс відзначав творчість Андрія Звягінцева, стрічка якого "Левіафан" цьогоріч є у списку претендентів на премію «Оскар» в категорії "кращий іноземний фільм" від Росії.

Від України на премію «Оскар» міг потрапити фільм Мирослава Слабошпицького «Плем’я». Онак Національна комісія висунула іншу стрічку. За словами російського кінокритика Андрія Плахова, «Плем’я» могло скласти гідну конкуренцію «Левіафану», про що свідчить його переможна хода багатьма європейськими кінофестивалями.

Дивіться також : Названо найкращу подругу України у Конгресі США

Названо найкращу подругу України у Конгресі США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Харченко

    Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

    Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

    Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG