Спеціальні потреби

США нададуть Україні зброю лише в разі перемоги республіканців - світова преса


Президент США Барак Обама та канцлер Німеччини Ангела Меркель відмовляються надати зброю Україні, щоб не провокувати Москву на подальше загострення конфлікту – Forbes.

Проміжні вибори до американського Конгресу, що відбудуться на початку листопада, можуть стати міні-референдумом з бездіяльності Білого Дому у відповідь на путінську агресію в Україні. Про це пише Пол Родерік Ґреґорі у Forbes. Поки демократи становлять більшість у Сенаті, Конгрес не зможе ухвалити проукраїнські закони, тож зброю Україна зможе отримати лише в тому разі, якщо контроль над Сенатом здобудуть республіканці.

Президент США Барак Обама та канцлер Німеччини Ангела Меркель відмовляються надати зброю Україні, щоб не провокувати Москву на подальше загострення конфлікту: «Маючи зброю, Україна може подумати, що військове вирішення таки існує. На жаль, пан Путін не згоден, що військового вирішення не існує […] Путін скористався військовим загостренням, щоб здобути перемогу у вигляді розчленованої України та замороженого конфлікту, який дестабілізуватиме Україну в оглядному майбутньому та позбавить її членства в ЄС і НАТО. Обама та Меркель не могли б помилятися більше: військове рішення було. Путін його побачив і вхопився за нього», – пише оглядач.

Сенатор США від Демократичної партії Бен Нельсон сказав, що в разі бездіяльності Обами Конґрес буде змушений взяти ініціативу на себе. Зараз у Конгресі працюють над двома законопроектами, що передбачають надання зброї Україні.

Проект закону про допомогу Україні в забезпеченні безпеки передбачає допомогу в «нейтралізації військового наступу сепаратистів для нападів на мирне населення та військову авіацію в східній Україні» та уповноважує президента США «надавати відповідну та необхідну допомогу для захисту демократії та суверенітету України». Інший законопроект, про підтримку свободи в Україні, передбачає військову та безпекову допомогу Україні, надає їй статус союзника НАТО без членства в Альянсі та запроваджує додаткові санкції до Росії.

«Дедалі більша підтримка демократів у Конгресі, на додачу до вже й так потужної підтримки республіканців, тиснуть на Обаму відмовитися від його небажання надати військову допомогу Україні, але всі розуміють, що Обама й надалі опиратиметься, – пише Ґрегорі. – Україна отримає військову допомогу тільки завдяки зусиллям Конгресу».

Однак якщо більшість залишиться за демократами, вони й надалі блокуватимуть згадані законопроекти.

«На відміну від президента, Конгрес зрозумів і був присоромлений відчайдушною промовою Порошенка в Конгресі: «не можна виграти війну лише поставками ковдр, більше того, ми не можемо зберегти мир, воюючи ковдрами». Можливо, наш так званий непрацездатний Конгрес таки зможе нарешті щось зробити. Порошенко розумів, що Конгрес – це єдина нагода для України. Він подякував Конгресу США за підтримку України, але красномовно не подякував президентові».

Тим часом санкції, які Захід застосував проти Москви за її агресію в Україні, погіршують російську економіку, пише Washington Post. Відбувається відплив інвестицій, інфляція набирає обертів, а російська підприємницька еліта застерігає від повторень економічних помилок, які розвалили Радянський Союз.

«Однак наразі незрозуміло, чи економічний тиск, що дедалі посилювався з часу захоплення Криму пом’якшить політику Путіна щодо України та інших колишніх радянських держав. Підтримка Путіна досі захмарна, і пересічні росіяни кажуть, що готові йти на жертви в битві із Заходом», – пише Майкл Бірнбаум.

Тим часом серед російських багатіїв поширюються страхи у зв’язку з домашнім арештом одного з них, Володимира Євтушенкова, за звинуваченням у відмиванні грошей: «Кажуть, що затримання – це сигнал, що один з догматів путінської ери про те, що корпоративні титани можуть заробляти шалені статки, якщо триматимуться подалі від поілтики, більше не діє. Євтушенков дотримувався цього принципу, але він постраждав через відмову віддати свою частку в прибутковій нафтовій компанії, «Башнєфті», – пише газета.

Арешт розкритикували деякі з найпотужніших російських олігархів, які побоюються, що держава може відібрати у власників деякі ключові компанії. І навіть високопосадовці, як-от керівник російського Сбербанку Герман Греф і міністр економіки Олексій Улюкаєв, сказали, що затримання Євтушенкова стане сильним ударом по й без того поганому інвестиційному клімату в Росії.

«Деякі аналітики кажуть, що нові економічні реалії можуть змусити Путіна пом’якшити свою позицію щодо України, яка стала причиною ширшого конфлікту з Заходом […] Однак інші передбачають, що Росія просто сповзе в період економічного нездужання, яке буде неприємним, але не призведе до глибинних змін в основах фінансового планування держави», – пише газета.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG