57% американців і ще більше європейців (58%) вважають за необхідне надати Україні економічну та політичну підтримку, навіть якщо через це грозить погіршенням відносин з Росією. Більше того, дві третини респодентів у США підтримують надання Україні членства у НАТО. В уряді США заявляють, що ці цифри демонструють підтримку населенням американського курсу щодо України.
Вікторія Нуланд, помічник Держсекретаря США заявила: «Підтримка лідерства США та Євросоюзу у світі зросла. І я думаю, це відображає нашу добру роботу, Євросоюзу та США, особливо щодо України та протистояння російській агресії».
Між тим, дослідження Фонду Маршалла демонструє негативні настрої у США та Європі в питанні відправлення зброї до України. 71% європейців та 52% американців – проти цієї ідеї. Єдина країна в опитуванні, що підтримала ідею постачання України зброєю, була сусідня Польща. Натомість майже дві третини американських та європейських респондентів витупають за більш жорсткі санкції проти Росії через агресію в Україні.
Нинішнє перемир’я на сході України повинно бути підтверджене діями, інакше санкції проти Росії не забаряться, - запевняє Вікторія Нуланд.
«Ми продовжуємо працювати з ЄС і нашими партнерами, щоб відповісти на дії, які вчиняє Росія в Україні, а також, щоб переконатися, що 12-кроковий план повністю виконується. Я думаю, ми всі раді бачити зупинення вогню, що припинлися вбивства. Але це припинення вогню має бути повністю виконане: іноземні війська мають бути виведені, увесь іноземне обладнання має бути вивезене, кордон має бути захищений, мають провестися обіцяні децентралізація і амністія», - розповідає пані Нуланд.
Напередодні Президент Росії Володимир Путін заявив, що країні Заходу нагнітають ситуацію в Україні, щоб «реанімувати Альянс НАТО». Помічниця Державного секретаря США Вікторія Нуланд категорично заперечила подібні закиди. Як демонструє опитування, ні у США, ні в Європі мешканці не підтримують втручання НАТО у конфлікти поза межами Альянсу – а значить і в Україні.
Вікторія Нулад рекомендує Путіну подивитися, звідки пахне небезпекою сьогодні: «Я наполегливо стверджую, що дії та рішення НАТО спричинені небезпекою, яку відчувають окремі члени Альянсу через підтримку Росією сеператистів в Україні і пряме вторгнення Росії в Україну. Ми всі б хотіли повернутись назад до статусу-кво, якби Росія зробила це першою».
Коли фахівці фонду Маршала запитали росіян, як їхній уряд має співпрацювати з НАТО, майже половина респондентів висловились за співпрацю з Альянсом, хоча дві третини росіян визнали свою неприхильність до України.
Німецький Фонд Маршалла проводив дослідження про трансатлантичні тенденції впродовж червня цього року. Статистична похибка – 3%.
Дивіться також: НАТО дає "зелене світло" Путіну - екс-посол США