Євросоюз узгодив пакет посилених заходів, що може "заохотити Росію змінити свій політичний курс щодо України". Про це йдеться у відкритому листі президента Європейської ради Германа Ван Ромпея і президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, який оприлюднили у п'ятницю пізно ввечері.
Санкції Європи стосуватимуться доступу Росії до західних ринків капіталу, товарів і технологій оборонного і подвійного призначення, а також узгоджений новий список осіб для персональних санкцій, у якому згадуються нові сепаратистські «керівники» на Донбасі, представники «уряду» Криму під владою Росії, а також російські політики й олігархи.
Детально, які саме заходи увійшли в остаточно узгоджений у п’ятницю варіант санкцій, у листі не уточнюється. Як очікується, керівники країн ЄС офіційно ухвалять цей пакет санкцій шляхом «письмової процедури» в понеділок.
Раніше у п’ятницю західні агентства з посиланням на дипломатів у Брюсселі повідомили , що Євросоюз узгодив новий пакет економічних санкцій проти Росії, попри оголошення про припинення вогню на сході України.
Нові заходи мають обмежити доступ російських оборонних і нафтових компаній до європейських фінансових ринків, перешкодити доступові Москви до послуг європейських енергетичних компаній і далі обмежити експорт із ЄС до Росії технологій подвійного призначення.
Серед інших, під обмеження мають потрапити «Газпром Банк» і «Газпром Нєфть».
Також мають бути запроваджені заборони на в’їзд до Євросоюзу і замороження наявних там активів щодо ще приблизно 20 громадян Росії і чільних представників сепаратистів із України.
Як повідомили дипломати, ці нові санкції можуть бути пізніше зупинені, якщо припинення вогню у східній України буде дотримуватися і якщо Росія виведе свої війська з України.
Про те, що США та ЄС завершують розробку розширених санкції щодо фінансового, енергетичного і оборонного секторів Росії, заявляв раніше президент США Барак Обама.
За матеріалами Радіо Свобода
Дивіться також: Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер про перемир'я та американську летальну зброю для України