Москва намагається створити ситуацію, за якої участь президента України Петра Порошенка у переговорах з російською стороною у Мінську сприйматиметься, як вияв слабкості. На це вказують чимало міжнародних коментаторів напередодні можливої зустрічі лідерів України та РФ у столиці Білорусі.
Москва циніча у своїх заявах та діях напередодні зустрічі у Мінську - переконаний міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічус.
"Повідомлення про чергове вторгнення на територію України з Росії не узгоджуються із забов'язаннями, які брала на себе Росія і є просто цинічним з огляду на наближення зустрічі у Мінську...", - твітує дипломат.
Москва не надто розраховує, що переговори у Мінську не призведуть до прориву в українській кризі - вважає репортер "Sky News" у Москві Кеті Сталлард.
Журналістка також вказує на заяву Москви про намір відправити до України ще один "гуманітарний" конвой.
Як відомо, відправку першого конвою в Україні, НАТО та Вашингтоні назвали актом вторгнення до України. Українські ЗМІ також повідомили, що конвой залишив територію України із унікальним обладнанням українських підприємств ВПК.
"Заяви Лаврова з приводу переговорів у Мінську вказують, що він не надто сподівається, що вони приведуть до прориву", - пише журналістка.
Відомий російський коментатор Леонід Рогозін відзначає, що інформація про перетин українського кордону колонами російської військової техніки, наступ сепаратистів на Маріуполь та участь російських військових у бойових діях можуть бути спробою Москви створити потужну позицію на переговорах.
"Це ще не повномасштабне вторгнення, а спроба поставити Україну пепред фактом на саміті у Мінську", - вважає експерт.
А Ян Бреммер, президент аналітичного центру "Eurasia Group" вважає, що поведінка та заяви канцлера Німеччини Анґели Меркель напередодні зустрічі Петра Порошенка та Володимира Путіна грають на руку Москві.
"Меркель показує, що російська стратегія "вторгнення в Україну, без вторгнення" є ефективною", - відзначив експерт.
Бреммер також звертає увагу на заяву Меркель про те, що Україна "вільна вступити до Євразійського союзу".
"Це не просто збіг обставин, що Путін посилив тиск на Україну після відвідин Києва Анґелою Меркель. Вона сказала Порошенку відступити, щоб Путін міг врятувати обличчя". Таку думку з приводу візиту Меркель до Києва висловлює блогер "Streetwiseprof".
Коментатор відзначає, що на зустрічі із Путіним у Мінську він радив би Порошенку зробити те, що "за правилами Національної хокейної ліги потягнуло би на штраф у 12 тисяч доларів".
Натомість адвокат української льотчиці Надії Савченко, яка утримується у Росії, висловив сподівання, що зустріч голів України та Росії позитивно вплине на долю його підзахисної.
"Достеменно, що переговори голів РФ та України 26-го серпня вплинуть на завершення справи Надії Савченко. У тому числі і на процесі по продовженню (утримання)", - твітнув Марк Фейгін.
Дивіться також : У Мінську Путін та Меркель оберуть політичний устрій України - Ілларіонов