Після аварії літака «Малайзійських авіаліній» офіційний Пекін приєднався до міжнародного співтовариства зі співчуттями родинам загиблих
Речник МЗС Китаю Хун Лей повідомив, що серед жертв трагедії ідентифікували меншканця Гонконгу.
«Дізнавшись про інцидент, МЗС Китаю активувало механізм екстреного реагування. Було направлено запити у китайські посольства в Нідерландах, Малайзії, Україні та Росії, а також у Генеральне консульство Китаю в Одесі, чи були громадянин Китаю на борту збитого літака. Нині підтверджено, що серед пасажирів був мешканець Гонконгу. МЗС Китаю перебуває у тісному зв'язку з урядом Гонконгу (спеціального адміністративного району). Ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією», - передає сайт МЗС Китаю слова речника відомства.
Водночас причетних до збиття літака у Китаї називати не поспішають. Напередодні Австралія та Сполучені Штати звинуватили Росію у забезпеченні сепаратистів зброєю, зокрема зенітною установкою, з якої був збитий «Боїнг-777». Китай ухиляється від подібних звинувачень.
У Пекіні наполягають, що ситуація із сепаратистами в Україні є внутрішньою і має розв`язатися мирно.
Офіційне інформагентство Китаю «Сіньхуа» повідомило, що не можна звинувачувати Росію, не маючи достеменних доказів цього:
«Оскільки досі немає переконливих доказів, хто саме відповідальний за збиття малайзійського авіалайнера MH17 над східною Україною, будь-які попередні висновки негативно позначаться на неупередженому розслідуванні інциденту і це не заспокоїть ситуацію».
Редакція «Сіньхуа» процитувала також позицію президента Росії Володимира Путіна про те, що Україна несе відповідальність за вбивства людей, оскільки трагедія сталася над українською територією.
За словами експертів у Китаї, трагедія може стимулювати більше уваги уряду Китаю до конфлікту в Україні, утім це навряд чи призведе до антиросійських санкцій чи публічної критики Москви.
Дивіться також: Світ реагує на збиття літака «Малайзійських авіаліній»