Спеціальні потреби

У Держдепі розповіли, як покінчити з газовою корупцією в Україні


Українська енергетика застрягла у радянських 1970-х - експерт Держдепу
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:09 0:00

Українська енергетика застрягла у радянських 1970-х - експерт Держдепу

Сполучені Штати закликають Україну реформувати газовий ринок, очистити його від корупції і зробити енергоефективним, щоб убезпечити себе від газових перебоїв у майбутньому. США готові допомогти українцям у модернізації газовидобування. Утім закликають Євросоюз бути активнішим у розв`язанні газової кризи з Росією. Про це на слуханні у сенаті заявили чиновники Державного департаменту США.

Україна сьогодні має достатньо газу для забезпечення населення та промисловості. Утім інтенсивний газовий сезон починається через чотири місяці, а без російського палива не обійтись. Переговори українського «Нафтогазу» та російського «Газпрому» зупинились через безкомпромісність сторін, тож перспектива підписання газової угоди з Росією поки малоймовірна.

Тим часом Сполучені Штати намагаються знайти рішення, як допомогти Україні та іншим країнам Східної Європи швидше інтегруватися до європейського енергетичного ринку, аби мати можливість отримати реверсні поставки газу з Європи.

Еймос Гокстайн, заступник помічника державного секретаря США з питань енергетики, доповідаючи у Сенаті, розповів:

«Україна має можливість, зараз є той момент, коли Україна може втекти від свого минулого. Частково українське минуле позначалося високою корупцією та неефективним використанням енергії. Замість того, щоб використовувати енергетику як ґрунт для стабільності і безпеки, вони діяли навпаки».

Між тим, проблема корупції не обмежується Україною, - наголошує заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Гойт Їі. Він нагадує, що США виділяють значні ресурси на боротьбу корупцією у країнах Центральної та Східної Європи та на Балканах.

Головна проблема України, каже посадовець, - застарілість українського газовидобування, де досі користуються радянськими технологіями 70-х років. І субсидуваня енергетичного сектору відлякує потенційних інвесторів в Україну. Гойт Їі розповідає, що хоча США вкладають гроші в Україні, ці інвестиції будуть даремними без необхідних реформ українського газового ринку.

Успіх реверсу газу залежить від Угорщини, а вона залежить від Росії - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

«Ми працюємо, щоб допомогти Україні реформувати її газовий сектор, збільшити енергоефективнісь, розвинути локальні газовидобування, зокрема і видобуток сланцевого газу. Інтегрувати Україну повністю у європейський енергетичний ринок. Ми також працюємо з нашими європейськими партнерами, щоб збільшити доступ України до газу через реверс із таких країн як, наприклад, Словаччина», - заявляє помічник заступника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Гойт Їі.

Чиновники американського Держдепу нагадали про великі поклади в Україні сланцевого газу, який міг би значно посприяти українській газовій незалежності. Утім, поки Україна залежна від російського газу, Росія цим користатиметься - наголошують учасники сенатських слухань.

Військові дії в Україні вони називають сигналом для Європи протверезіти у ставленні до Росії. Вони дорікають Євросоюзу у пасивності під час української кризи.

Карлос Паскуаль назвав "формулу енергетичної незалежності" України
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Зокрема, Кріс Мерфі, сенатор від Демократичної партії зикадає Німеччині пасивність у вирішенні газового конфлікту:

«При кожному кроці вперед робиться крок назад. Часто помітно, що дії та рішення в ЄС щодо газової кризи не ухвалюються швидко. У Брюсселі багато балаканини, але мало справ. Німеччина завжди була скептичною щодо запровадження санкцій щодо Росії. Вони роблять нову заяву проти розробок власної енергетики. Дуже важко Євросоюзу рухатися вперед із пасивною Німеччиною в цьому питанні».

Через пасивність Європи, а особливо Великобританії, Росію називають переможцем в газовій кризі.

​Журналіст Едвард Лукас, британець, звинувачує свою країну у пасивності і називає Британію місцем для відмивання російських грошей.

«Ми повинні погодитися, що зараз Росія виграє. Факт полягає в тому, що росіянам вдається виходити сухими з води. Вони не понесли відповідальності за Крим, за використання енергетики для політичного тиску. Прикладом цього є те, що ЄС примусили зупинитися у запровадженні санкцій, а це згубна відповідь на дії Росії», - вважає Лукас.

За 6 років Україна може обходитись без газу з Росії - Паскуаль
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:06 0:00

Утім доповідачі зауважують, що газова війна Путіна проти України та Європи є перемогою тимчасовою. У майбутньому вона приречена через санкції, брак друзів у Росії та зниження економічного росту.

А тим часом, каже чиновник Держдепу Еймос Гокстайн, Україні треба закачати рукави і почати важкі реформи. Не руйнувати радянські технології, а удосконалити станції газовидобування. Важливо - досягти ефективного споживання енергії. А населенню і посадовцям експерти радять перетерпіти і погодитись на підвищення цін на енергоносії, адже країна з порожнім бюджетом не може доплачувати населенню за газ.

Дивіться також: Порошенку радять допомогти Путіну врятувати обличчя

Порошенку варто допомогти Путіну врятувати обличчя - ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Розсилка

Відео - найголовніше

Індичка за рецептом експосла США в Україні Гербста. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG