Україна посіла 113 місце у щорічному «Рейтингу слабких країн», підготовленому американським аналітичним центром «Фонд миру».
За підсумками 2013-го року Україна опинилась в оточенні Кіпру (112), Казахстану (111), Белізу (114) та ПАР (115). Натомість Росія, за показниками 2013-го року, опинилась на 85 місці, тобто торік була «слабшою», ніж Україна.
Рейтинг не враховував події 2014-го року, відтак рівень загрози державі від «зовнішньої інтервенції» для України визначено на рівні 6.3.
Найбільше ж, на думку дослідників, у 2013 році Україна потерпала від «розбрату еліт» (8 з 10). На тому ж рівні упорядники оцінили і стан «легітимності влади».
Укладачі рейтингу окремо відзначили, що місце України та Росії у рейтингу 2014 року кардинально зміняться з огляду на анексію Криму.
Для порівняння, перші три місця у рейтингу зайняли – а отже є найбільш слабкими – Південний Судан (1), Сомалі (2), та Центральноафриканська Республіка (3), а останні – Данія (176), Швеція (177) та Фінляндія (178). США перебувають у рейтингу на 159 місці.
Упорядники рейтингу прагнуть привернути уваги до ризиків, з якими зіткнуться громадяни тієї чи іншої країни, якщо її уряд не зможе вирішити проблемні ділянки, які віддзеркалені у рейтингу: зовнішня інтервенція, демографічний тиск, кількість біженців, розбрат еліт, стан правоохоронних органів, рівність розвитку, стан економіки, бідність та ін.
Починаючи з 2005 року, щорічний звіт Фонду миру мав назву «Рейтинг неспроможних країн». У дослідженні використовується 12 соціальних, економічних та політичних індикаторів тиску на державу, які включають більше 100 суб-індикаторів.
Дивіться також : На Путіна чекає соціальний вибух - ЗМІ