Спеціальні потреби

Путін, Україна, ПМЕФ


Президент РФ загадав про борги України і пообіцяв c повагою поставитися до вибору українського народу.

Як правило, виступи Володимира Путіна на пленарних засіданнях Петербурзького міжнародного економічного форуму починалися, приблизно, з півгодинним запізненням.

На цей же раз журналісти та учасники форуму, що не потрапили в «червону зону» для особливо важливих персон, були дуже здивовані тим, що телетрансляцію виступу російського президента почалася на півгодини раніше призначеного терміну. Втім, незабаром з'ясувалося, що Путін вирішив відповісти на запитання представників закордонного бізнесу, а промова на пленарному засіданні, названому «Зміцнення довіри в епоху перетворення», почалася з невеликою затримкою .

Під час зустрічі з лідерами глобального бізнесу, зокрема, була озвучена думка, що нафта і газ, що експортуються з Росії, дешевшати не будуть : «тому що запаси, яких дуже багато, до речі кажучи, але вони все-таки або важко видобуваються, або знаходяться в місцях без розвиненої інфраструктури». Далі було злегка завуальоване запрошення до співпраці , а саме: «можна з великою мірою впевненості інвестувати в цей рід діяльності».

Схожі заклики звучали і під час промови на пленарному засіданні: «думайте про свої вигоди роботи з Росією. Не піддавайтеся шантажу і ви досягнете успіху, а ми вам будемо допомагати», - звертався Путін до гостей ПМЕФ . Також було сказано, що російська влада планує істотно спростити процедуру відбору інвестиційних проектів під державні гарантії, а також мають намір скоротити термін ухвалення рішення по ним.

Присутній на цьому виступі президент національного дослідницького університету «Вища школа економіки" Санкт-Петербург "» Олександр Ходачек у своєму коментарі для Російської служби «Голосу Америки» сказав, що в промові Путіна «була дана досить чітка картина, і наведено аналіз умов інвестування в економіку Російської Федерації, як в регіони , так і в галузі». Крім того, на думку експерта, були дані «досить чіткі інструкції, як сьогодні повинні діяти інвестори, і що робити регіональному уряду для цього. І як на це реагує федеральний центр ».

Кілька разів протягом свого виступу у восьмому павільйоні «Ленекспо», де проходило пленарне засідання 19 -го ПМЕФ, Володимир Путін звертався до теми українських подій. Зокрема, він сказав, що Росія чекає зваженої реакції Європи на ситуацію з транзитом газу через Україну, додавши: «це відповідало б нашим спільним інтересам - інтересам Росії і України і європейських країн». Судячи з тону виступу Путіна, ставлення офіційної Москви до подій, пов'язаних з Євромайданом, не змінилося: «Державний переворот здійснили в Україні, а тепер Захід тягне її в НАТО. З нами на цю тему ніхто не розмовляє, кажуть, що вас це не стосується», - заявив російський президент.

Умови для відновлення діалогу з Києвом були позначені так: «три з половиною мільярди вони нам винні. Нехай повернуть гроші для створення нормальних умов ». Щоправда, згадавши про президентські вибори в Україні, Путін зазначив, що Росія з повагою поставиться до вибору народу, який, за його словами, проживає в «братній країні».

Олександр Ходачек допускає, що деяке пом'якшення риторики в розмовах про Україну пов'язано з небажанням російського уряду властей отримати чергову порцію економічних санкцій: «безумовно, якісь речі, пов'язані з поставками сюди комплектуючих виробів, питання освоєння природних ресурсів і поставок сировини за кордон - це все схвилювало» владу Російської Федерації .

Інший експерт, який поспілкувався з кореспондентом Російської служби «Голосу Америки» - член Ради із зовнішньої і оборонної політики РФ Сергій Ципляєв - вважає, що події останніх місяців в Україні «найглибшим чином потрясли всю будівлю міжнародного права. Замаячила друга глава "холодної війни", і ключова проблема, це, звичайно, криза взаємної довіри», - підкреслює Ципляєв .

Подолати цю кризу, на думку політолога, «буде вкрай непросто». При цьому Ципляєв переконаний, що в інтереси Росії ні в якому разі не входить ескалація напруженості в Україні, і вже тим більше - загроза її державності. Тому що це загрожує проблемами і на території самої Росії. Експерт продовжує: «і ось зараз належить попрацювати всім учасникам конфлікту, впливовим гравцям для того, щоб навести в Україні певний порядок , допомогти українцям встановити тверду законну владу, і не допустити подальшої дестабілізації».

В цілому ж, вважає Сергій Ципляєв, відновлення взаємної довіри і досягнення успіху в пошуку компромісів буде здійснено, лише коли зміняться всі учасники нинішніх подій.

У виступі Володимира Путіна ця тема була озвучена таким чином: «підвищення довіри можна домогтися тільки в рамках переговорів з урахуванням законних інтересів один одного. І Росія буде діяти саме таким чином, сподіваємося на конструктивну реакцію наших партнерів». Також Путін зауважив: «Будь-які зіткнення все одно закінчуються переговорами, і чим раніше вони почнуться, тим краще, і тому ми завжди підштовхували конфліктуючі сторони до налагодження прямих контактів».

Сергій Ципляєв називає подібні фрази «хорошими знаками», які, на його думку, свідчать про те, що «всі початкові сценарії, які розглядалися Росією, поступово були згорнуті». Такими сценаріями були наступні: «привезти Януковича до Києва на броні танка», а потім «створити на місці Східної України утворення під назвою "Новоросія "». Те, що обидва ці варіанти згорнуті, на думку експерта, означає, що «зовсім вже гарячого загострення не буде».

І це можна тільки вітати, «оскільки будь-яке просування Росії в цьому конфлікті - чи то створення буферної , квазі-незалежної держави, чи то пряме введення військ - це ситуація, якої країна та її економіка не витримає. Тому в інтересах Росії - не втручатися далі в конфлікт, що зараз і відбувається ».

На закінчення Сергій Ципляєв зауважив, що йому буде дуже цікаво спостерігати «як тепер багато наших політиків, стиснувши зуби, будуть знову вчитися вимовляти таку конструкцію, як "братський український народ". Відновлювати відносини з Україною - нашим історичним союзником - буде важко, і тут, я думаю, буде потрібна зміна декількох поколінь для вирішення нинішньої глибокої конфлікту».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Відставка прем’єр-міністра Канади Трюдо.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG