НАСА підписала угоди з трьома американськими компаніями, які працюють над створенням капсули, яка б виконувала місії до низькоорбітальних просторів
"Я дуже щасливий, адже це був надзвичайно важливий і показовий момент, коли ми зістикувалися з космічною станцією. Людство ще на крок наблизилося до того, щоби у майбутньому вільно літати на інші планети", - говорить президент компанії Елон Маск.
НАСА також співпрацює з Орбітальною науковою корпорацією, яка розробила ракету Антарес і літальний апарат Сиґнус. Його демонстраційний політ до МКС заплановано на 2013-ий рік.
"Ми передаємо місію доставки астронавтів на космічну станцію приватним структурам, щоби НАСА могла зосередитися на тому, що ми робимо найкраще, – дослідження нашої сонячної системи, включно з місіями на астероїд та на Марс", - каже Чарльз Болден, адміністратор НАСА.
НАСА будує найбільшу ракету, яка коли-небудь існувала. Це «Система запуску у космос» і капсула «Оріон». Вона зможе доставити астронавтів на відстань у 15 разів більшу, ніж Міжнародна космічна станція. Її перша безпілотна місія запланована на 2014-ій рік. Капсула нового покоління НАСА викликала не абиякий інтерес на фестивалі науковців у Вашингтоні.
"Я дуже радий побачити що ми далі розвиваємо наші космічні програми. Я вже було подумав, що це кінець, їх більше немає. Але ж ні, вони навпаки розвиваються і стають ще якіснішими!", - тішиться присутній на фестивалі школяр.
«Боїнг» розробляє космічний апарат, який би міг брати на борт вантаж і сімох людей. А корпорація «Сієра Невада» проектує капсулу «Дрім Чейсер»
"У найближчій перспективі «Спейс-Екс» поки лідирує. Вони вже розвинута компанія. Але у довготерміновій перспективі поки ніхто не може сказати – чия технологія виявиться найдосконалішою", - розмірковує професор Американського університету, Говард МакКерді.
У НАСА кажуть, що вже через п’ять років приватні компанії будуть здатні запускати астронавтів у космос.