"Досі весь світ не може ніяк сприйняти те, що Росія – це країна-терорист. Ну як же це так?... Тому що їхня культурна дипломатія, скажімо так, культурна пропаганда, вона була дуже потужна свого часу, вони вливали й вливають зараз величезні кошти в це", – Марко Галаневич, вокаліст гурту "ДахаБраха".
Повномасштабне вторгнення РФ об’єднало українців закордоном у бажанні допомогти своїй Батьківщині. Неприбуткова організація «Українці Колорадо» влаштували благодійний фестиваль до Дня Незалежності аби зібрати разом українську громаду та кошти на допомогу.
Найбільший у світі прапор України розгорнули в Бостоні, США. Його довжина 60 м, ширина – 40 м, а вага понад 200 кг. Понад 500 людей взяли участь у подій, організованій Українським Культурним Центром Нової Англії.
"Раніше ми приїжджали, як "ДахаБраха", представляли Україну і за нашими плечима нічого не було… Але зараз ти приїжджаєш і розумієш – за твоїми плечима велика країна, якою захоплюється весь світ", – Марко Галаневич, вокаліст гурту "ДахаБраха".
Американці перетворили вулицю біля російського посольства у Вашингтоні на жовто-блакитну. Від початку повномасштабної війни в Україні сусіди-американці ведуть свою маленьку боротьбу з представниками держави-агресора.
Пастор Анджело Фрайзер — один із тих, хто потужно підтримує Україну, і невтомно розповідає іншим американцям, чому США не можуть залишити Україну в біді. З Анджело у Бейкерсфілді познайомилася Христина Шевченко.
Відвідуючи Київ у березні, японський прем’єр Фуміо Кішіда вручив українському президентові символічні подарунки, одним з яких стала керамічна лампа-підсвічник із Хіросіми. Виготовив її гончар Косай Ямане, вклавши у виріб побажання і молитви за мир людей з усього світу.
У Сполучених Штатах розпочалися покази українського фільму «Клондайк». Прем’єра вже пройшла у Нью-Йорку.
На стіни будівлі посольства Росії у Вашингтоні американець Бенджамін Віттес спроектував прапор України та роботи українського художника Нікіти Тітова.
Американські музейники вже понад рік експонують українські гривні, карбованці та старовинні монети в Національному музеї американської історії у Вашингтоні.
"Я – американка, яка вивчає українську мову". Елісон Рочфорд вирішила, що опанування нової мови буде її відповіддю на агресію Путіна та популяризуватиме культуру України у світі.
Більше
Підписка
No media source currently available