Спеціальні потреби

У нас сьогодні немає зовнішньої політики – сенатор Кріс Мерфі


У нас сьогодні немає зовнішньої політики – сенатор Кріс Мерфі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Група експертів Інституту Карнеґі та Чиказької ради з глобальних відносин, очолювана сенатором-демократом Крісом Мерфі та Послом Річардом Армітеджом, підготували низку статей на тему, якою має бути політика США відносно Росії, України та Євразії. Основні висновки були представлені на презентації в Інституті Карнеґі у Вашингтоні.

«У нас чітка рекомендація - не можна досягати угод з Росією в обмін на співробітництво в Сирії. Неможлива жодна угода, за якою ми дамо їм пом’якшення чи зняття санкцій та сферу інтересів в Україні та інших країнах», - сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» сенатор-демократ Кріс Мерфі .

«Наш основний висновок, що відносини між США та Росією зараз знаходяться в такому стані, що намагання досягти якось великої угоди обернеться поразкою», - каже президент Чиказької ради з глобальних відносин Айво Даалдер.

Айво Даалдер, колишній посол США в НАТО, пояснює: зрозуміло, чого хоче Росія. Але що вона може запропонувати у відповідь?

«Вона мусить залишити Крим, Південну Осетію, Абхазію, залишити та закінчити конфлікт в Україні. Вона мусить дозволити країнам в Європі самим обирати собі союзників. Росіяни мусять підтримувати міжнародний порядок безпеки. Але це не те, чого хоче Росія. Ми не маємо шукати угоди, за якою ми можемо обміняти співробітництво у боротьбі з тероризмом на те, щоб Росія робила, що хоче в Україні. Україна потребує нашої підтримки. Сильної підтримки. І будь-які відносини з Росією, не мають бути за рахунок її сусідів», - сказав він в інтерв’ю «Голосу Америки».

У тої час, коли високопосадовці Адміністрації Дональда Трампа роблять жорсткі заяви на адресу Росії, сам президент утримується від будь-якої критики російського лідера, виправдовуючи його брутальні методи. Це спричиняє хаос та непорозуміння у відносинах США за партнерами, але, підкреслюють учасники панелі, рішення приймає все-таки президент. За словами Кріса Мерфі система стримувань і противаг, яка добре діє у внутрішній політиці США, не працює настільки ж вдало у зовнішній. Навіть маючи двопартійний консенсус в Конгресі законодавцям важко вплинути на Адміністрацію. Але дещо вони зробити можуть.

«Ми маємо новий законопроект, який вимагатимемо погодження з боку Конгресу пом’якшення або зняття Адміністрацією будь-яких російських санкцій. Це дуже важливо, враховуючи заяви Трампа та його можливі зв’язки з російськими бізнесменами. Так, Конгрес має обмежену владу у зовнішній політиці, але ми завжди мали здатність здобувати собі нові повноваження», - сказав він.

Також в Конгресі та експертному середовищі занепокоєні тим, який вплив російська пропаганда та маніпуляції можуть мати на прийняття рішень у Білому домі. Зокрема, Росія намагається підірвати прогрес реформ в Україні, а потім, коли їй це вдається, використовує це як аргумент проти України в Європі та США, говорить Мерфі.

«Ми цього ще не чули від Адміністрації Трампа, але я переживаю, що вона буде використовувати цей аргумент, і, якщо ми не побачимо швидкий успіх у багатьох напрямках, вони можуть сказати Україні, що вони не можуть далі бути партнерами».

Сенатор Мерфі вважає, що хоча Вашингтон у праві очікувати від Україні швидшого темпу реформ, США мають виділяти більше коштів на підтримку цих зусиль, зокрема – сприяти інвестиціям в енергетичній сфері та у сфері боротьби з корупцією в Україні.

Дивіться також: У комітеті з міжнародних відносин Сенату США обговорили питання санкцій щодо Росії

У комітеті з міжнародних відносин Сенату США обговорили питання санкцій щодо Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Розсилка

Відео - найголовніше

У США вшанували жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG