Спеціальні потреби

Зеленський: Україна очікує, що США продовжать підтримувати її і після інавгурації нового президента


Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час зустрічі в канцелярії прем'єр-міністра у Варшаві, 15 січня 2025 р. (Фото: REUTERS/Aleksandra Szmigiel)
Президент України Володимир Зеленський і прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час зустрічі в канцелярії прем'єр-міністра у Варшаві, 15 січня 2025 р. (Фото: REUTERS/Aleksandra Szmigiel)

Україна прагне отримати “сильні” гарантії безпеки та очікує, що Сполучені Штати продовжать зміцнювати її і після інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час свого візиту у Польщу. Він також повідомив, що вже почалася підготовка до майбутньої зустрічі з президентом Трампом.

У Варшаві президент Зеленський зустрічається з прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском, президентом Анджеєм Дудою та іншими посадовцями.

Зеленський зазначив, що Україна та весь світ очікує інавгурації Трампа, яка має відбутися 20 січня. Він назвав Вашингтон “стратегічним партнером стабільності у світі”, а також нагадав, що США є “найбільшим донором для України в цій боротьбі за виживання проти російської агресії”.

"Ми чекаємо [інавгурації президента США]. Я думаю, що весь світ чекає, тому що Сполучені Штати є стратегічним партнером у глобальній стабільності. Це моя думка. Вони є основними донорами, які підтримують Україну у її війні за виживання проти російської агресії. Ми очікуємо продовження підтримки України", - заявив президент України.

Київ сподівається на співпрацю зі США "в дусі концепції мир через силу", сказав Зеленський.

“Наші команди вже працюють над змістом і форматом майбутньої зустрічі” з президентом Трампом, пояснив український лідер. За його словами, Україна хоче “закінчити цю війну”, однак на умовах “справедливого миру”.

Саме обговорення деталей такого “справедливого миру” та “сильні гарантії безпеки”, які мають зробити так, щоб Росія не повернулася в Україну з війною, стануть предметом майбутньої зустрічі українського та американського президентів.

Зеленський також повідомив, що з французькою стороною продовжуються дискусії щодо можливого розгортання в Україні західного миротворчого контингенту, який може стати частиною гарантій безпеки.

“Ми проговорюємо з французькою стороною ініціативу президента Макрона щодо європейського (...) контингенту на території України. Поки що це достатньо загальні речі”, - сказав він.

“Ми підтримуємо, що контингент тих чи інших країн, наших союзників, наших стратегічних партнерів, є і може стати частиною гарантій безпеки. Це не може бути єдиними гарантіями безпеки. Цього буде недостатньо”, - додав Зеленський.

Серед стратегічних гарантій безпеки президент України назвав членство України у Європейському Союзі, “майбутнє” членство в НАТО, надання Україні “серйозних” пакетів зброї, а також підтримку української армії.

Своєю чергою прем'єр-міністр Польщі Туск запевнив, що Польща сприятиме просуванню України до членства в ЄС.

“Ми говорили про цей шлях до Європейського Союзу, і є два питання, на яких я хотів би чітко наголосити. Польське головування (в ЄС) забезпечить вихід з глухого кута, який спостерігався останніми місяцями. І ми будемо працювати разом з Україною та нашими європейськими партнерами, щоб беззастережно прискорити, наскільки це можливо, процес вступу. Як відомо, це велика робота”, - зазначив Туск.

Окремо польський прем’єр-міністр звинуватив Росію у плануванні диверсій по всьому світу, включно з “актами повітряного терору”.

“Я не буду вдаватися в подробиці, я можу лише підтвердити справедливість побоювань, що Росія планувала акти повітряного терору не лише проти Польщі, але й проти авіакомпаній у всьому світі”, – сказав Туск на спільній із Зеленським пресконференції.

Тема санкцій також опинилася в центрі уваги. Український президент висловив сподівання на посилення санкційного тиску на РФ, зокрема й шляхом запровадження нового – 16-го – пакета санкцій ЄС.

Зеленський закликав використати близько 250 мільярдів знерухомлених російських активів для закупівлі зброї для України.

“А найсильніша підтримка української армії - виділити 250 мільярдів. Україна візьме ці гроші, велику кількість виділить на вітчизняне виробництво і на імпорт саме тих видів зброї, яких в Україні немає”, - сказав український президент на пресконференції з польським президентом Дудою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG