Американський конгресмен від Демократичної партії Грегорі Мікс, який є співголовою комітету закордонних справ Палати представників, підтримав ідею додаткового фінансування для України, якщо такий запит буде. Про це він сказав у коментарі українській службі Голосу Америки протягом зʼїзду Демократичної партії в Чикаго.
“Моя позиція така: ми дамо Україні те, що їй потрібно. Ви бачите президента США Джо Байдена – і щойно ми оберемо Камалу Гарріс наступною президенткою США, вона продемонструє сильну підтримку, щоб передати Україні більше доларів додаткового фінансування. Я думаю, що більшість демократів так вважають”, – сказав конгресмен Мікс.
На уточнювальне запитання, чи підтримує він схвалення додаткового фінансування, якщо зʼявиться такий запит, Грегорі Мікс відповів: “Абсолютно підтримую”. При цьому, він додав, що усе буде залежати від результатів виборів до Конгресу в листопаді.
Підтримка та збереження двопартійної підтримки України має вирішальне значення для того, щоб Україна мала необхідні засоби, щоб захистити себе та дати відсіч Росії.Джим Коста, конгресмен-демократ
Інший конгресмен-демократ Джим Коста підкреслив, що критично важливою для України буде продовження підтримки обох партій – Демократичної та Республіканської. “Я не можу передбачити майбутнє, але вважаю, що підтримка та збереження двопартійної підтримки України має вирішальне значення для того, щоб Україна мала необхідні засоби, щоб захистити себе та дати відсіч Росії”, – сказав він у коментарі Голосу Америки.
Раніше видання POLITICO повідомляло, що протягом візиту до Києва сенатори Ліндсі Грем (республіканець) і Річард Блументаль (демократ) пообіцяли президенту України Володимиру Зеленському “поборотись” за нове фінансування для підтримки України в Конгресі ще до кінця 2024 року. Втім, жодних конкретних пропозицій після цього не лунало.
Відповідаючи на запитання Голосу Америки про це, сенатор-демократ Кріс Мерфі заявив, що не може коментувати того, чого на цю мить немає.
“Я завжди підтримував фінансування для України. Але звісно, я не можу зобовʼязатись підтримати законопроєкт, якого не існує”, – сказав він.
Зі свого боку професор історії Католицького університету Америки професор Майкл Кіммедж вважає, що нинішня підтримка – це максимум того, що може схвалити Конгрес.
“Україні варто планувати, враховуючи те, що це – базовий рівень підтримки, і він не підвищиться суттєво. І що підтримка, яка існує нині, може насправді послабнути. Нема гарантії, що Конгрес схвалить ще один запит на фінансування", – прокоментував Кіммедж Голосу Америки.