Спеціальні потреби

Європа має подвоїти зусилля – конгресмен США Креншоу поділився враженнями від зустрічей у Мюнхені


Конгресмен-республіканець Ден Креншоу. AP Photo/Jacquelyn Martin
Конгресмен-республіканець Ден Креншоу. AP Photo/Jacquelyn Martin

Європа повинна бути більш агресивною, а також "подвоїти чи потроїти зусилля" з допомоги Україні та задля гарантій безпеки, оскільки йдеться про її континент, заявив конгресмен-республіканець Ден Креншоу 16 лютого, в програмі Face the Nation на CBS News.

Після низки зустрічей у Мюнхені в рамках Мюнхенської безпекової конференції, зокрема, і з президентом України Володимиром Зеленським, а також із спецпредставником Дональда Трампа з питань України Кітом Келлогом та європейськими колегами, Креншоу наголосив, що США прагнуть встановлення тривалого миру, який “звичайно, передбачає гарантії безпеки”.

“Ви повинні погрожувати Путіну тим, що справді викликає дискомфорт, тому що єдина мова, якою говорить Путін – це сила. І коли генерал Келлог сидить за столом із Путіним, він має лише обмежену кількість важелів впливу, і США можуть задіяти набагато більше важелів впливу. І якщо хтось і може це зробити, я думаю, що це Дональд Трамп”, – додав Креншоу.

Своїм повідомленням європейським лідерам конгресмен назвав заклик “бути некомфортно агресивними”:

“Якщо ми хочемо перемогти, якщо ми хочемо кращого результату для України, наприкінці цих мирних переговорів вам потрібно бути некомфортно агресивними”.

Він закликав європейців не тільки збільшувати власні витрати на оборону, але і “говорити про те, де ви збираєтеся фактично розмістити війська”.

Креншоу закликав європейців проявляти ініціативу: “Дозвольте нам підтримувати вас. Це була б ідеальна ситуація і значно змінила б динаміку влади у відносинах з Путіним”.

“На мій погляд, європейці повинні об’єднатися і дати набагато сильніший сигнал Путіну, замість того, щоб махати нам пальцем щодо того, що ми готові дати і не дати в рамках мирної угоди”, – сказав конгресмен.

“Те, що Путін сідає за стіл, щоб поговорити про припинення війни, є для нас величезною стратегічною перемогою”, – переконує Креншоу.

Щодо залучення Європи до перемовин, він сказав: “Якщо ви хочете місце за столом, заслужіть його. Українці заслужили. За останні три роки українці вразили всіх. Вони воювали мужньо. Вони заслужили мою повагу. Вони заслужили це місце за столом”.

Сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін також поділилася з програмою Face the Nation враженнями від зустрічей на полях Мюнхенської безпекової конференції.

В інтерв'ю в неділю, повідомлення зі сторони США сенаторка назвала “змішаними”, оскільки, каже вона, спочатку очільник Пентагону сказав, що питання членства України в НАТО знято “зі столу”, а потім віцепрезидент США Джей Ді Вент“заявив, що всі варіанти повинні бути на столі”.

Сенаторка наголосила, що у Конгресі є "потужна двопартійна підтримка допомоги Україні в несправедливій війні, яку розпочала Росія":

“Ми повинні переконатися, що світ знає, що ми хочемо притягнути Володимира Путіна та Росію до відповідальності за те, що вони [росіяни, – ред.] зробили”.

“На дискусії, яку ми мали з президентом Зеленським, ми говорили про важливість того, щоб Європа та Сполучені Штати діяли узгоджено, щоб ми могли притягнути Путіна до відповідальності за допомогою санкцій”, – додала Шагін.

Сенаторка розкритикувала рішення про призупинення американської міжнародної допомоги, у тому числі Україні. “У нас є товари від американських фермерів, які застрягли у портах по всьому світу та в США і не можуть потрапити до людей. Це оплачені товари, і вони не можуть бути вивантажені через накази про припинення роботи та цю заморозку. Це не має сенсу. Це неефективно”, – сказала вона.

Крім того, таке рішення, каже сенаторка, залишило вакуум для Китаю, Росії та інших супротивників.

Як демократи та республіканці в Конгресі реагують на заяви Трампа щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG