Спеціальні потреби

Сі та Макрон обговорять Україну під час візиту лідера Китаю до Франції


Архівне фото: президент Китаю Сі Цзіньпін і президент Франції Еммануель Макрон розмовляють під час відвідування саду резиденції губернатора Гуандуну в Гуанчжоу, Китай, 7 квітня 2023 року. Jacques WITT/POOL/AFP
Архівне фото: президент Китаю Сі Цзіньпін і президент Франції Еммануель Макрон розмовляють під час відвідування саду резиденції губернатора Гуандуну в Гуанчжоу, Китай, 7 квітня 2023 року. Jacques WITT/POOL/AFP

Президент Китаю Сі Цзіньпін планує здійснити державний візит до Франції 6-7 травня, повідомив офіс президента Франції. Війни в Україні та на Близькому Сході, як очікується, будуть головними питаннями порядку денного.

Візит до Франції, що проходитиме поряд із поїздками до Сербії та Угорщини, є першим європейським туром китайського лідера після пандемії коронавірусу.

“Цей візит відбувається з нагоди 60-річчя дипломатичних відносин між двома країнами та є продовженням візиту президента [Франції] до Пекіна та Гуанчжоу у квітні 2023 року”, — йдеться в заяві офісу президента Еммануеля Макрона.

Розмова стосуватиметься міжнародних криз, насамперед війни в Україні та ситуації на Близькому Сході, питань торгівлі, наукової, культурної та спортивної співпраці, додали в Єлисейському палаці.

Згідно із заявою, Сі та Макрон також обговорять “спільні дії для подолання глобальних викликів, зокрема надзвичайної кліматичної ситуації, захисту біорізноманіття та фінансового становища найбільш вразливих країн”.

“Китай з нетерпінням чекає співпраці з Францією, щоб сприйняти цей візит як можливість”, — сказав речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзянь, також посилаючись на готовність Пекіна “здійснити новий внесок у світовий мир, стабільність, розвиток і прогрес”.

Еммануель і Бріджит Макрон приймуть Сі та його дружину Пен Ліюань у Парижі 6 травня. 7 травня обидві пари вирушать до південно-західного департаменту Верхні Піренеї, куди Макрон часто їздив у дитинстві, щоб побачити свою бабусю.

“Продовжувати взаємодіяти з Китаєм”

Франція готується прийняти Олімпійські ігри цього літа і Макрон заявив, що зробить “все можливе”, щоб під час Ігор було “олімпійське перемир'я”.

Перемир'я – це історична традиція, згідно з якою під час Олімпіади панує мир.

Макрон заявив, що попросить президента Китаю допомогти йому в цій меті.

Макрон намагався переконати Китай не підтримувати війну Росії проти України. У 2023 році президент Франції закликав Сі “привести Росію до розуму” через Україну і закликав не постачати зброю Москві.

Але, попри тиск Заходу, після вторгнення в Україну співпраця між Китаєм і Росією тільки зросла.

“Ми повинні продовжувати взаємодіяти з Китаєм, який об’єктивно є міжнародним гравцем із найбільшим впливом на те, щоб змінити думку Москви”, — заявило французьке дипломатичне джерело, визнаючи, що не варто очікувати негайного прориву.

Президент Росії Володимир Путін заявляв, що планує відвідати Китай у травні, це його перша запланована поїздка за кордон після переобрання в березні.

Протягом останніх двох років Захід дивився на Росію та Китай з підвищеною тривогою, оскільки вони посилюють військову співпрацю та прагнуть розширити свій глобальний вплив.

Пекін, який заявляє, що є нейтральною стороною у війні проти України, піддався критиці за відмову засудити Москву за її наступ.

У середині квітня канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Сі тиснути на Росію, щоб вона “припинила безглузду війну” в Україні.

А минулого тижня головний дипломат США Ентоні Блінкен закликав Китай обмежити підтримку Росії під час зустрічі з Сі для переговорів.

“Відкриття Сходу”

Після візиту до Франції Сі Цзіньпін відвідає Сербію та Угорщину. Він зупиниться в Угорщині 8-10 травня, оголосив минулого тижня уряд центральноєвропейської країни.

Незважаючи на свій невеликий розмір, останніми роками Угорщина привернула потік великих китайських проєктів, в основному пов’язаних з виробництвом акумуляторів та електромобілів.

Угорський уряд похвалився тим, що має спільних з Китаєм проєктів на суму близько 15 мільярдів євро.

Прем’єр-міністр Віктор Орбан відстоює зовнішню політику “Відкриття Сходу” з моменту свого повернення до влади у 2010 році, прагнучи тісніших економічних зв’язків з Китаєм, Росією та іншими азійськими країнами.

У жовтні минулого року прем’єр-міністр Угорщини був єдиним лідером ЄС, який відвідав саміт головної ініціативи Сі “Один пояс, один шлях” у Пекіні.

Блінкен застеріг Пекін від допомоги Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00

XS
SM
MD
LG